REKLAMA

RZESZÓW. Uwaga! IMGW ostrzega przed silnym wiatrem!

RZESZÓW, REGION / PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia. Dotyczy ono możliwości występowania silnych porywów wiatru na terenie całego województwa podkarpackiego, w tym również na terenie Rzeszowa.

alert_1
Foto: rzeszow.uw.gov.pl

IMGW ostrzega przed załamaniem pogody. Synoptycy prognozują, że na Podkarpaciu będzie mocno wiało. Wydano alerty pierwszego stopnia. Wiatr w porywach może osiągać nawet 80 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje od godz. 10:00 dnia 12.03.2020 do godz. 18:00 dnia 12.03.2020. Jak informuje Romuald Kaseja – dyżurny synoptyk IMGW-PIB, ostrzeżenie to obejmuje powiaty: kolbuszowski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, niżański, przeworski, rzeszowski, Rzeszów, stalowowolski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski.

Na wskazanym obszarze przewiduje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h z południowego zachodu. Wystąpienie zjawiska szacuje się na 80 procent.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

12-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-imgw-ostrzega-przed-silnym-wiatrem-2036-00r2kc