REKLAMA

RZESZÓW: IMGW ostrzega przed przymrozkami!

RZESZÓW, REGION / PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia. Dotyczy ono występowania przymrozków na terenie województwa podkarpackiego, w tym również na terenie Rzeszowa.

frost-on-grass-1358926_1280

Foto: pixabay.com

IMGW ostrzega przed obniżeniem temperatury powietrza. Wydano alerty pierwszego stopnia.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 21:00 dnia 21.03.2020 do godz. 09:00 dnia 26.03.2020. Jak informuje Grzegorz Mikutel – dyżurny synoptyk IMGW-PIB, ostrzeżenie to obejmuje powiaty: brzozowski, dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski,lubaczowski, łańcucki, mielecki, niżański, przemyski, przemyśl,przeworski,ropczycko-sędziszowski, rzeszowski,  Rzeszów, stalowowolski, strzyżowski, Tarnobrzeg, tarnobrzeski

Na wskazanym obszarze prognozuje się lokalnie spadek temperatury minimalnej: od niedzieli do środy do -6°C, a przy gruncie do -10°C, w czwartek do -1°C, a przy gruncie do -4°C. Temperatura maksymalna w niedzielę i poniedziałek około 2°C, we wtorek około 4°C, w środę około 7°C.

W powiatach: bieszczadzkim, jasielskim, krośnieńskim, leskim i sanockim, prognozuje się lokalnie spadek temperatury minimalnej: od niedzieli do środy do -9°C, a przy gruncie do -15°C, w czwartek i piątek do -3°C, a przy gruncie do -7°C. Temperatura maksymalna od niedzieli do wtorku około 1°C, w środę około 3°C, w czwartek około 7°C.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

21-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-imgw-ostrzega-przed-przymrozkami-9569-00r2kc