REKLAMA

Rzeszów i dwa inne miasta z regionu zwiększą swój obszar w nowym roku

Od 2019 roku trzy miasta w województwie podkarpackim zwiększą swój obszar. Z dniem 1 stycznia 2019 r. ulegną zmianie granice niektórych miast i gmin w województwie podkarpackim. Miasta Kolbuszowa, Rzeszów i Sędziszów Małopolski powiększą swoją powierzchnię, a Pruchnik nieznacznie zmniejszy.

20180710_130418-01_1

Foto: Kacper Ciuba / Archiwum Rzeszów24.pl

Do Rzeszowa włączone zostaną dwie miejscowości z powiatu rzeszowskiego: Miłocin, o powierzchni 90,25 ha, z gminy Głogów Małopolski oraz Matysówka, o powierzchni 529,77 ha, z gminy Tyczyn.

Do miasta Kolbuszowa włączona zostanie część obszaru miejscowości Kolbuszowa Dolna, o powierzchni 3,53 ha, z gminy Kolbuszowa w powiecie kolbuszowskim.

Największe zmiany dotyczą jednak miasta Sędziszów Małopolski, do którego zostaną włączone cztery miejscowości z gminy Sędziszów Małopolski (powiat ropczycko-sędziszowski): Borek Wielki, o powierzchni 1157,66 ha, Kawęczyn Sędziszowski, o powierzchni 395,62 ha, Wolica Ługowa, o powierzchni 396,66 ha, oraz Wolica Piaskowa, o powierzchni 752,60 ha. W wyniku tych zmian dotychczasowa powierzchnia miasta zwiększy się 3,7 razy.

Niewielkie zmiany wystąpią w powiecie jarosławskim: do miasta Pruchnik zostanie włączona część miejscowości Jodłówka, o powierzchni 0,54 ha, z gminy Pruchnik oraz wyłączona z miasta Pruchnik część o powierzchni 2,26 ha i włączona do Jodłówki.

W powiecie ropczycko-sędziszowskim nastąpi także niewielka zmiana polegająca na przyłączeniu do gminy Iwierzyce części miejscowości Zagorzyce, o powierzchni 0,73 ha, z gminy Sędziszów Małopolski.

Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie

02-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-i-dwa-inne-miasta-z-regionu-zwieksza-swoj-obszar-w-nowym-roku-8321-kc2