REKLAMA

RZESZÓW. Holiday Inn Express bazą noclegową dla medyków z Łańcuta

RZESZÓW / PODKARPACIE. Holiday Inn Express Rzeszów Airport został przekształcony w bazę noclegową dla pracowników Centrum Medycznego w Łańcucie, które na czas epidemii jest szpitalem jednoimiennym zakaźnym. Działanie to ma zminimalizować ryzyko zakażeń wśród rodzin medyków.

DSC_0976-Edit

Foto: materiały nadesłane

Kolejny w Polsce hotel należący do Polskiego Holdingu Hotelowego – Holiday Inn Express Rzeszów Airport zlokalizowany przy Porcie Lotniczym Rzeszów – Jasionka – wspomaga kadrę medyczną, stając się bazą noclegową dla medyków ze szpitala jednoimiennego w Łańcucie obsługującego pacjentów z Covid – 19 w województwie podkarpackim.

W ramach szeregu inicjatyw związanych z pomocą w walce z epidemią Polski Holding Hotelowy wspiera wysiłki Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, a przede wszystkim wojewody podkarpackiego – Ewy Leniart, w stworzeniu kadrze medycznej komfortowych warunków do odpoczynku po ciężkiej pracy, aby zminimalizować ryzyko zakażeń dla ich rodzin.

Na potrzeby personelu medycznego przeznaczony został cały obiekt i będzie on do dyspozycji szpitala, tak długo, jak będzie to konieczne. Funkcjonowanie hotelu dla medyka, wraz z kosztami noclegu i śniadań, będzie w całości sfinansowane przez Polski Holding Hotelowy – informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego.

Ponadto, w Łańcucie oraz w Sanoku, działają dwa inne obiekty hotelowe, które spełniają podobną rolę, a funkcjonują w oparciu o wsparcie rządowe oraz samorządu lokalnego.

Źródło: PUW w Rzeszowie, materiały nadesłane

05-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-holiday-inn-express-baza-noclegowa-dla-medykow-z-lancuta-2781-00r2kc