REKLAMA

Rzeszów gra z WOŚP-em. Liczy się każda złotówka!

RZESZÓW. Dziś 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od samego rana na ulicach Rzeszowa można spotkać wolontariuszy, którzy w zamian za złotówki obdarują nas charakterystycznym czerwonym serduszkiem. W stolicy Podkarpacia imprezy na Rynku trwają od godz. 12:00 i zakończą się dopiero kwadrans przed 22:00. Przyjdź i graj razem z orkiestrą!

Orkiestra Czerwonych Serc

Od ponad dwudziestu lat w całej Polsce i za jej granicami łączymy się i wspólnie gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieramy na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej i oddziały opieki medycznej seniorów. Na Podkarpaciu zarejestrowanych jest w sumie 49. sztabów. W samym Rzeszowie jest ich aż cztery. Z roku na rok akcja Jurka Owsiaka jest coraz popularniejsza. Imprezy odbywają się już nie tylko w większych miastach, ale także w miasteczkach i na wsiach. Dołączają do nich całe rodziny, starsi i młodsi. Socjologowie podkreślają, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to znana marka, a ludzie pomimo kryzysu stają się coraz wrażliwsi, pomocni i solidarni. Podczas finału akcji każdy chce mieć przy sobie czerwone serduszko WOŚP-u.

Co dzieje się na Rynku?

W Rzeszowie imprezy finałowe na Rynku rozpoczęły się o godz. 12:00. W programie m.in. pokazy musztry paradnej i Orkiestry XXI Brygady Strzelców Podhalańskich, teatr iluminacyjny oraz koncerty zespołów TRIBUTE TO SVANN, JAHFAHRAI, SABAŁA BACAŁA, RAYA BELL SIKLAWA i RATATAM. Elementem którego nie może zabraknąć podczas WOŚP-u to dobrze znane wszystkim światełko do nieba, które odbędzie się o godz. 20:00.

Na płycie rzeszowskiego Rynku nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. W akcję zaangażowały się także służby mundurowe, które na dzisiejszy dzień przygotowały specjalny pokazy. Wśród nich m.in. pokaz Straży Pożarnej, Policji, Żandarmerii Wojskowej, Wojewódzkiej Komendy Uzupełnień, Służby Celnej z Rzeszowa i Przemyśla, Straży Granicznej z Przemyśla oraz prezentacje Klubu Motocyklowego ROAD RUNNERS MC POLAND oraz przejażdżki samochodem pancernym, quadami i na segway’u.

Cały Rzeszów gra razem!

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się nie tylko w ścisłym centrum miasta. Do akcji dołączyły także Galerie Handlowe, Automobilklub Rzeszowski, Salony Fryzjerskie oraz Członkowie klubu Sopelek. W Galerii „Nowy Świat” o godz. 17:30 odbędzie się koncert Ewy Farny, w „Galerii Rzeszów” zobaczymy m.in. pokazy tańca ulicznego, a w „Plazie” odbędzie się koncert kwartetu smyczkowego. Dwa salony fryzjerskie „Fryzjernia” na ul. Rejtana 1 oraz ”Vogue Studio na ul. Krzyżanowskiego 6B cały swój niedzielny dochód przeznaczą na konto WOŚP. Z kolei członkowie klubu Sopelek od godz: 12:00 do godz. 14:00 będą przewozić mieszkańców Rzeszowa na drugi brzeg Wisłoka łódką podobną do tej, której używał legendarny Stanisław Nitka.

Nie bądź obojętny. Dorzuć coś od siebie.

Wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą zbierać pieniądze do godz. 21:30. można ich spotkać dosłownie wszędzie. Krążą po całym Rzeszowie. Są np. w galeriach handlowych, przy kościołach, szkołach i na wszystkich ulicach miasta. Nie bądź obojętny. Liczy się każdy grosz!

Program imprez na Rynku:

12.00 OTWARCIE PRZEZ PREZYDENTA MIASTA TADEUSZA FERENCA
Pokaz musztry paradnej i Orkiestry XXI Brygady Strzelców Podhalańskich (płyta rynku)
12.25 GRUPA WOKALNA XXI BRYGADY STRZELCÓW PODHALAŃSKICH
12.55 CENTRUM SZTUKI WOKALNEJ
13.25 Prowadzący – licytacja
13.40 TRIBUTE TO SVANN
14.10 Prowadzący – licytacja
14.25 JAHFAHRAI
14.55 Prowadzący – licytacja
15.15 SABAŁA BACAŁA
15.45 Dla kogo gramy? – wystąpienie lekarzy
16.10 RAYA BELL
16.50 Prowadzący – licytacja
17.05 Teatr Iluminacyjny
17.25 GUITAR FORCE
18.00 WIELKA LICYTACJA
19.00 SIKLAWA
20.00 ŚWIATEŁKO DO NIEBA
Pokaz sztucznych ogni
Teatr Iluminacyjny
20.45 RATATAM
21.45 Zakończenie

rzeszow

12-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-gra-z-wosp-em-liczy-sie-kazda-zlotowka