REKLAMA

Rzeszów gospodarzem finału mistrzostw świata w long tracku!

|

Rzeszów gospodarzem finału mistrzostw świata w long tracku!

26 września 2020 roku Rzeszów zorganizuje finał mistrzostw świata w long tracku. O tym fakcie poinformowała Międzynarodowa Federacja Motocyklowa. Ostatnie zawody tej rangi odbywały się w stolicy województwa podkarpackiego w 2013 roku.

maxresdefault_6

Foto: YouTube / kanał: rallyvideoprvpl

Międzynarodowa Federacja Motocyklowa poinformowała, że miasto Rzeszów będzie gospodarzem finałowej rundy przyszłorocznych mistrzostw świata w long tracku.

Long track to odmiana żużla, w której pod taśmą staje nie czterech, a pięciu zawodników. Tor żużlowy musi mieć co najmniej 350 metrów długości. Motocykle do long tracku przypominają te, które można oglądać w żużlu na lodzie, czyli w tak zwanych zawodach ice speedway.

W 2020 roku odbędzie się pięć rund mistrzostw świata na długim torze. Będą one rozgrywane kolejno w: Herxheim (Niemcy), La Reole (Francja), Muhldorfie (Niemcy) i Forssie (Finlandia). Finałowa runda zostanie zorganizowana 26 września 2020 w Rzeszowie.

 

 

Rzeszów był już gospodarzem indywidualnych mistrzostw świata na długim torze. Miało to miejsce w 2013 roku. Najlepszym wówczas zawodnikiem był Martin Smolinski, a podium uzupełnili Cameron Woodward i Josef Franc. W zawodach brał też udział Stanisław Burza, który podpisał niedawno kontrakt z Rzeszowskim Towarzystwem Żużlowym. Zajął wówczas 7. miejsce.

20-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-gospodarzem-finalu-mistrzostw-swiata-w-long-tracku-6466-00r2kc