REKLAMA

Rzeszów gościł delegację z chińskiego uniwersytetu (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. W ostatnich dniach października Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie gościła chińską delegację z Anshan Normal University. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o pogłębieniu współpracy w zakresie kształcenia studentów WSIiZ w Państwie Środka.

Anshan Normal University (ANU) to uczelnia mieszcząca się w Anshan, w prowincji Liaoning w Chinach. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania pierwszą umowę z ANU podpisała w 2011 roku, trzy lata później rozszerzono zakres współpracy m.in. o wymianę studencką, w ramach nowej umowy.

– Dzięki podpisanym umowom od roku akademickiego 2014/2015 do dzisiaj, 37 studentów kierunku Filologia Angielska ze specjalnością tłumaczeniową z językiem chińskim, kształciło się na ANU. W czasie pobytu uczniowie nie tylko uczą się języka chińskiego, lecz także poznają bogatą chińską kulturę – mówi Dominik Łazarz z Biura Prasowego WSIiZ.

W skład delegacji, która pod koniec października gościła na uczelni znaleźli się : Liu Haitao – Dyrektor Departamentu Wymiany Międzynarodowej i Współpracy ANU, a także Wang Linlin i Ciu Huiying z Uniwersyteckiej Szkoły Wymiany Międzynawowej ANU.

Podczas wizyty odbyły się oficjalne spotkania z udziałem Wiceprezydenta ds. Współpracy Międzynarodowej WSIiZ – dr Andrzejem Szelcem, Dziekanem ds. kierunku Filologia Angielska – dr Romanem Wiszem, a także wykładowcami na kierunku Filologia Angielska. Podczas tych spotkań omawiano szczegóły rozwoju dalszej współpracy pomiędzy Wyższą Szkoła Informatyki i Zarzadzania, a chińską uczelnią.

Gościom z Chin zaprezentowano także założenia nowej reformy edukacyjnej oraz przedstawiono ofertę Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, działającego przy WSIiZ. Chińska delegacja zaprezentowała z kolei główne informacje dotyczące warunków studiowania przykładzie Anshan Normal University.


Galeria zdjęć z wizyty delegacji chińskiej.

06-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-goscil-delegacje-z-chinskiego-uniwersytetu