REKLAMA

Rzeszów Główny. Peron trzeci będzie gotowy w sierpniu! (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Już dwa nowe perony ułatwiają pasażerom wakacyjne podróże. Komfort obsługi stacji Rzeszów zwiększy trzeci peron, windy i schody ruchome. To efekt inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 205 milionów złotych realizowanej w ramach Projektu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

csm_St._Rzeszow_Glowny_3___fot._Dorota_Szalacha_b1783b9b95_1
Foto: Dorota Szalacha / PKP-PLK

Stacja Rzeszów zapewnia coraz lepsza obsługę podróżnym. Widać obok nowych peronów pracowników i maszyny – wykonawca kończy bowiem kolejne prace. Podróżni z dwóch nowych peronów codziennie wygodnie wsiadają do około 90 pociągów, m.in. sezonowych w kierunku Kołobrzegu, Gdyni i Szczecina. Na peronach są długie wiaty, ławki, tablice informacyjne i czytelne oznakowanie. Nawierzchnia z liniami naprowadzającymi ułatwia poruszanie się osobom niewidomym i słabowidzącym.

Już w sierpniu komfort obsługi zwiększy peron numer 3. Na peronie gotowa jest długa wiata. Układana jest nawierzchnia z płyt granitowych. Jeszcze w wakacje wykonawca zamierza uruchomić schody ruchome oraz windy.

Przejściem pod torami zapewniony jest dostęp do peronu numer 1 i 2. Wykonywane są pozostałe prace w obiekcie. Blisko 140 metrów przejście pod torami umożliwi wygodny dostęp do peronów i połączy dwie części miasta. W Rzeszowie dostępność do kolei zwiększył już wybudowany w ramach inwestycji PLK dodatkowy przystanek Rzeszów Zachodni.

Inwestycja realizowana jest z Krajowego Programu Kolejowego, w ramach projektu: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM)”. Wartość umowy z wykonawcą, współfinansowanej ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, to 205 milionów złotych netto.

Źródło: PKP-PLK / informacja prasowa


11-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-glowny-peron-trzeci-bedzie-gotowy-w-sierpniu-2611-00r2kc