REKLAMA

Rzeszów Główny. Dwa perony i część tunelu będą dostępne od końca stycznia

RZESZÓW / PODKARPACIE. PKP-PLK zapowiada, że 25 stycznia perony pierwszy i drugi na stacji Rzeszów Główny zostaną oddane do użytku. Funkcjonować ma już także tymczasowy tunel dla pasażerów.

csm_20191114_123600_54cfe9f862

Foto: PKP-PLK / materiały prasowe

Na stacji Rzeszów Główny trwa ostatni etap robót nad peronem pierwszym i drugim. Na peronie drugim wykonywane są ostatnie prace wykończeniowe, a na peronie pierwszym wykonawca układa nową nawierzchnię i zabytkową wiatę. Oba perony, skomunikowane tymczasowym przejściem podziemnym, mają zostać uruchomione 25 stycznia. Wówczas ruszy remont trzeciego peronu i rozbudowa dalszej części tunelu dla pasażerów.

Podróżni na stacji Rzeszów Główny od 19 listopada korzystają z części przebudowanego peronu numer jeden. Umożliwia on kursy w kierunku Jasła. Docelowo na peronie zamontowane będą nowe wiaty oraz jasne oświetlenie i czytelne oznakowanie. Informację zapewnią rozkłady w gablotach oraz system nagłośnienia. Peron o długości 300 metrów ma nową nawierzchnię z liniami naprowadzającymi. Takie rozwiązanie ułatwia drogę osobom niewidomym i słabowidzącym.

W ramach projektu przebudowy stacji Rzeszów Główny, zbudowany został nowy przystanek Rzeszów Zachodni. Tam podróżni od czerwca 2019 roku korzystają już z nowego, dodatkowego dostępu do kolei. Efektem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych są też trzy mosty nad aleją Wyzwolenia. Kierowcom służy przebudowany przejazd kolejowo-drogowy przy ulicy Marii Konopnickiej.

Inwestycja w Rzeszowie realizowana jest z Krajowego Programu Kolejowego w ramach projektu: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM)”. Wartość umowy współfinansowanej ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to 205 milionów złotych netto. Zakończenie wszystkich prac planowane jest w połowie 2021 roku.

11-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-glowny-dwa-perony-i-czesc-tunelu-beda-dostepne-od-konca-stycznia-7479-00r2kc