REKLAMA

RZESZÓW. Fundacja Felinus apeluje o wsparcie dla bezdomnych kotów!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W związku z epidemią koronawirusa rzeszowska Fundacja Felinus wstrzymała adopcje kotów. Łącznie ma ona pod opieką 140 podopiecznych. Felinus potrzebuje środków na zakup karmy i podstawową profilaktykę zwierzaków, dlatego wolontariusze proszą o wsparcie.

cat-3266673_960_720

Foto: pixabay.com

Fundacja Felineus, w ze względu na zaistniałą sytuację, wstrzymała adopcje kotów oraz ograniczyła przyjmowanie zwierząt. Wolontariusze fundacji to w dużej części osoby znajdujące się w grupie ryzyka. A to właśnie oni w większości, prowadzą domy tymczasowe dla  bezdomnych kotów. Na ten moment 140 kotów czeka na nowych opiekunów. 

Fundacja potrzebuje pomocy: potrzebne są środki na zakup karmy, żwirku, podstawową profilaktykę. Średni miesięczny koszt utrzymania jednego kota to 100 złotych. Kwota ta pomnożona przez liczbę podopiecznych jest spora. I nie obejmuje ona przypadków, w których wymagane jest leczenie, operacja itp. – informuje Matylda Foltyn z Fundacji Felinus.  

Zaistniała sytuacja jest dla wszystkich sytuacją trudną. Los podopiecznych fundacji wisi na włosku. Fundacja Felineus nie jest w żaden sposób finansowana. Utrzymuje się jedynie z datków i darowizn. A te, wyniku epidemii, to kropla w morzu potrzeb.

Zwracamy się z prośbą o pomoc i wsparcie. Na portalu ratujemyzwierzaki.pl Fundacja uruchomiła specjalną zbiórką, dedykowaną  zabezpieczeniu podstawowych potrzeb fundacji: czyli zakupowi karmy, żwirku i zabezpieczenia podstawowej i niezbędnej profilaktyki. Bardzo prosimy o wsparcie w tym trudnym dla wszystkich czasie. Ogromnie dziękujemy za każdą złotówkę – apeluje Matylda Foltyn.

Akcję można wesprzeć TUTAJ

 

Ponadto Fundację można wesprzeć bezpośrednią wpłatą na konto:

Nr konta:
58 2490 0005 0000 4500 7271 1019

SWIFT ALBPPLPW
IBAN PL58249000050000450072711019

 

Źródło: materiały nadesłane

06-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-fundacja-felinus-apeluje-o-wsparcie-dla-bezdomnych-kotow-8462-00r2kc