REKLAMA

RZESZÓW. Firma z branży IT nowym inwestorem na Dworzysku

RZESZÓW / PODKARPACIE. Na terenie Parku Naukowo – Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”, prowadzonym przez  Starostwo Powiatowe, zainwestowała kolejna firma: I-BS.pl. Spółka zajmuje się tworzeniem i sprzedażą oprogramowania.

Henryk_Mierzwiński_i-bs_pl(1)

Foto: Henryk Mierzwiński, prezes zarządu I-BS.pl: Tworzymy i wdrażamy innowacyjne technologie informatyczne dla biznesu.

 

 I-BS.pl jest producentem oprogramowania i wiodącym dostawca systemów IT.

Od ponad 10 lat zajmujemy się także projektowaniem, instalowaniem elektrowni słonecznych, systemów ogrzewania i chłodzenia za pomocą pomp ciepła dla biznesu i klientów indywidualnych. Jesteśmy pasjonatami technologii. Chcemy w naszej inwestycji pokazać, że jest możliwe postawienie bardzo opłacalnego budynku niskoenergetycznego zasilanego i ogrzewanego energią słoneczną. Podobne rozwiązanie funkcjonuje już od 7 lat w siedzibie spółki w Stalowej Woli, a oferowane rozwiązania przynoszą korzyści naszym klientom, ułatwiając im życie i znacznie obniżają koszty funkcjonowania – mówi Henryk Mierzwiński, prezes zarządu I-BS.pl sp. z o.o.

Spółka działa na rynku od 2007 roku Rozwiązania proponowane przez firmę kierowane są m.in. do: bankowości, instytucji finansowych, przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Główna siedziba znajduje się w Stalowej Woli, natomiast terenowe oddziały w Tarnobrzegu oraz Rzeszowie. Liczba zatrudnionych: 82 osoby. Ponad 70 proc. pracowników ma wyższe wykształcenie. Wartość planowanej inwestycji na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko”: 1,8 mln zł.

 

Świetna lokalizacja i infrastruktura

Spółka współpracuje z uczelniami wyższymi, w tym z Politechniką Rzeszowską, w zakresie pozyskiwania nowej kadry i  podejmowania inicjatyw ze studentami w zakresie praktyk studenckich.

Bardzo ważne jest również to, że spółka zamierza utworzyć stały dział badawczo-rozwojowy w oddziale rzeszowskim oraz docelowo utworzyć inkubator innowacyjnych technologii. Region województwa . podkarpackiego i okolice Rzeszowa zapewniają bowiem dostęp do wykształconych specjalistów z zakresu nowoczesnych technologii IT – podkreśla Waldemar Pijar, sekretarz Starostwa Powiatowego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”.

J. Jodłowski, Starosta Rzeszowski (naj)

Foto: Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski:Pojawienie się na „Dworzysku” tego typu firmy znacznie poszerza gospodarczą ofertę całego naszego regionu.

 

Zarząd  firmy zapewnia, że o wyborze terenu pod nową inwestycję ogromne znaczenie miały m.in. świetna lokalizacja oraz infrastruktura „Dworzyska”.

I-BS.pl działa w obszarach wysokich technologii. Na potencjał tej spółki składają się zarówno nagromadzony kapitał wiedzy jak i doświadczenie pracujących w niej specjalistów. Pojawienie się na „Dworzysku” tego typu firmy znacznie poszerza gospodarczą ofertę całego naszego regionu.  Warto przy tym przypomnieć, że do tej pory na terenie „Dworzyska”  pojawiły się już firmy m.in. z branży chemicznej, handlowej, lotniczej , kosmetycznej i odzieżowej – mówi Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.

Foto: Tereny inwestycyjne PNT „Rzeszów-Dworzysko”, Powiat Rzeszowski / materiały nadesłane

PNT „Rzeszów – Dworzysko” to teren inwestycyjny o pow. 83,42 ha. Jest w pełni uzbrojony, znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka oraz magistrali kolejowej E30 Niemcy -Polska- Ukraina. Do tej pory zainwestowało na tym terenie 25 przedsiębiorstw. Docelowo, pracę znajdzie tutaj ok. 3 tys. osób.

Źródło: materiały nadesłane

09-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-firma-z-branzy-it-nowym-inwestorem-na-dworzysku-4521-00r2kc