REKLAMA

RZESZÓW: “Ferie z WOT”. Szkolenie skierowane do uczniów i studentów

RZESZÓW / PODKARPACIE. 11 stycznia 2020 roku rozpoczną się pierwsze szkolenia w ramach ferii z Podkarpackimi Terytorialsami. Projekt „Ferie z WOT” skierowany jest on do młodych osób, które uczą się lub studiują. W czasie zimowej przerwy w nauce WOT oferują szkolenie podstawowe zakończone złożeniem przysięgi wojskowej.

1_38

Foto: DWOT

Jesteś uczniem lub studentem? Chcesz zostać żołnierzem Wojska Polskiego, a jednocześnie nie chcesz rezygnować z dotychczasowych aktywności? Rozwiązaniem dla Ciebie jest służba w Wojskach Obrony Terytorialnej – zachęca WOT.

W Wojskach Obrony Terytorialnej po raz kolejny rozpoczyna się projekt „Ferie z WOT”. Skierowany jest on do młodych osób, które uczą się lub studiują. W czasie zimowej przerwy w nauce jednostki WOT oferują szkolenie podstawowe zakończone złożeniem przysięgi wojskowej.

Obserwujemy wzmożone zainteresowanie służbą w naszej formacji wśród młodych ludzi. Co trzeci nasz żołnierz ma mniej niż 25 lat. Szczególną grupą są uczniowie i studenci. Ich zainteresowanie wstąpieniem do WOT szczególnie widać podczas zimowej i letniej przerwy w nauce. Przygotowanie rozwiązania systemowego, które umożliwiło im udział w szkoleniach było dla nas jednym z priorytetów. Projekty „Ferie z WOT” oraz „Wakacje z WOT” spełniły swoją rolę i doprowadziły do sytuacji, w której młodzi ludzie mogą służyć Ojczyźnie bez uszczerbku w nauce. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że projekt jest potrzebny i z pewnością będzie kontynuowany w kolejnych latach – mówi dowódca WOT, gen. dyw. Wiesław Kukuła.

Pierwsze szkolenia w ramach „Ferii z WOT” na Podkarpaciu rozpoczną się już 11 stycznia. Dopasowanie terminu szkoleń do przerw w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w WOT. Szesnastodniowe szkolenie prowadzone w czasie ferii zakończy się złożeniem przysięgi wojskowej.

To początek drogi, gdyż cały cykl szkolenia w WOT trwa 3 lata i jest podzielony na etapy: indywidualny, specjalistyczny i zgrywający. W tym czasie żołnierze szkolą się w ramach szkoleń rotacyjnych, w dni wolne od pracy. W drugiej edycji projektu „Ferie z WOT” udział weźmie łącznie dwanaście brygad obrony terytorialnej.

Dopasowanie terminu szkoleń do przerw w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w WOT. Szkolenie prowadzone w czasie ferii zakończy się 26 stycznia złożeniem przysięgi wojskowej.

Kandydaci, którzy chcą wstąpić do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powinni zgłosić się do Wojskowych Komend Uzupełnień lub złożyć wniosek o powołanie elektronicznie przez platformę ePUAP – informuje kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3.Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego.

Obecnie w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej pełni służbę ponad 22 tysiące żołnierzy. Misją formacji jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności.

ferie

Foto: DWOT

Źródło: ppłk Marek Pietrzak, rzecznik WOT

30-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-ferie-z-wot-szkolenie-skierowane-do-uczniow-i-studentow-3210-00r2kc