REKLAMA

RZESZÓW. Elektroniczna taca w kościele dominikanów

RZESZÓW / PODKARPACIE. W kościele ojców Dominikanów (kościół św. Jacka) zainstalowano elektroniczną tacę. Za jej pomocą można wpłacać ofiary na utrzymanie klasztoru.

133550252_3406764676112141_6706704936566417289_o
Foto: Dominikanie Rzeszów / Facebook

Odpowiadając na Wasze prośby wynikające z obecnej sytuacji epidemicznej, w której wszyscy się znaleźliśmy umieściliśmy z tyłu kościoła, przy wyjściu elektroniczną tacę – czyli możliwość składania ofiar bezgotówkowo. Bóg zapłać za składane ofiary na utrzymanie kościoła i klasztoru – informują na Facebooku rzeszowscy dominikanie.

W ofiaromacie można wybrać jedną z kwot, które wyświetlają się na ekranie lub wpisać własną. Kolejnym krokiem jest płatność kartą w terminalu. Jak zapewniają producenci urządzenia, wpłacający pozostaje anonimowy dla odbiorców pieniędzy.

Urządzenie do wpłacania ofiar w sposób elektroniczny znajduje się w kościele Podwyższenia Krzyża w Rzeszowie. Podobne można znaleźć również w innych miastach, m.in. w Zakopanem i Krakowie.

29-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-elektroniczna-taca-w-kosciele-dominikanow-9553-00r2kc