REKLAMA

RZESZÓW. Dziurawy dach na Stadionie Miejskim doczeka się naprawy? Ogłoszono przetarg

RZESZÓW / PODKARPACIE. Na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie trwa obecnie modernizacja obejmująca m.in. montaż podgrzewanej murawy i oświetlenia. Nie będą to jedyne inwestycje dotyczące tego obiektu. Miasto ogłosiło też przetarg na naprawę dachu trybuny wschodniej, z którym problemy były niemal od momentu, kiedy ona powstała.

Przechwytywanie_45_1

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

Na terenie Stadionu Miejskiego w Rzeszowie trwają intensywne prace budowlane. Ich celem jest wyposażenie stadionu miejskiego w nową infrastrukturę i dostosowanie istniejącej na potrzeby zapewnienia prowadzenia rozgrywek na poziomie ekstraklasy.

Realizowane są równolegle trzy zadania: wykonanie ogrzewania płyty głównej i jej otoczenia wraz z drenażem, wymianą murawy na płycie głównej, odwodnieniem liniowym toru żużlowego (zadanie 1), wykonanie oświetlenia płyty boiska i toru żużlowego oraz dodatkowego punktu kasowego od strony al. Powstańców Warszawy (zadanie 2) oraz rozbiórka 4 wysokich masztów oświetleniowych.

Zarówno przebudowany tor żużlowy, jak i boisko główne będzie miało standard licencyjny ekstraklasy wymagany przez PZPN oraz najwyższy standard wymagany przez PZMot. Wszystkie prace mają się zakończyć 25 lutego 2021 roku. Ich koszt to około 11 milionów złotych.

Jest przetarg na remont dachu

Miasto ogłosiło przetarg na remont dachu trybuny wschodniej, którą oddano do użytku w 2012 roku. Dach krytej trybuny Stadionu Miejskiego przecieka od wielu lat.

Przedmiotem zamówienia jest naprawa pokrycia dachu oraz wymiana i uzupełnienie ubytków uszczelnienia dylatacji i połączeń elementów betonowych na Trybunie Wschodniej na Stadionie Miejskim w Rzeszowie oraz wykonanie systemu zabezpieczeń przed upadkiem.

Jak czytamy w ogłoszeniu o zamówieniu, w ramach zamówienia zostaną wykonane następujące roboty:
a) uzupełnienie brakujących płyt poliwęglanowych,
b) wymiana zniszczonych płyt poliwęglanowych na nowe,
c) przeczyszczenie kanalików, zabezpieczenie taśmami i dolnym profilem aluminiowym oraz uszczelnienie miejsc wrażliwych,
d) uzupełnienie brakujących elementów podkonstrukcji wsporczej wraz z wymianą elementów uszkodzonych,
e) uszczelnienie styków montażowych w obszarze górnej płaszczyzny zadaszenia,
f) naprawa zadaszenia w obszarze koryt odwadniających: usunięcie zniszczonej membrany dachowej, zlokalizowanie i wygaszenie ognisk korozji, wraz z
przeciwkorozyjnym zabezpieczeniem powłokowym (lokalnie w miejscach korozji), wykonanie w pełni ciągłej, natryskowej powłoki hydroizolacyjnej w systemie izolacji dachów stalowych elastomerem polimocznikowym odpornym na UV i warstwą antypoślizgową z lakieru poliasparginowego z dodatkiem piasku kwarcowego, wykonanie kołnierzy uszczelniających wokół wszystkich wpustów, niedrożne i zniszczone wpusty dachowe należy poddać regeneracji lub wymienić,
g) uszczelnienie i naprawa dylatacji (w tym jedna dylatacja wskazana przez Inwestora zostanie wykonana w technologii niesystemowej),
h) wymianę kompletu obróbek blacharskich narożnych,
i) wyposażenie obiektu w układ elementów asekuracyjnych, które podniosą bezpieczeństwo poruszania się po dolnej części dachu.

Wykonawca po ogłoszeniu ofert będzie miał pięć miesięcy na wykonanie zadania. Oferty ratusz przyjmuje do 15 stycznia.

Źródło: UM Rzeszowa, BIP Miasta Rzeszowa

02-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.