REKLAMA

RZESZÓW. Dzień Niezapominajki. Promocja polskiej przyrody (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / W dniu 22.05.br. o g.10.00 radne miasta Grażyna Szarama i Danuta Solarz zorganizowały kolejne Dziecięce Obchody Święta Niezapominajki w Rzeszowie tym razem pod nazwą “Niezapominajka przypomina” – o dbaniu o przyrodę,  o pamiętaniu o patronach naszych ulic.

Uroczystość odbyła się w Parku Niezapominajki ( pomiędzy ulicami Wiktora i Wyspiańskiego, nieopodal hipermarketu B1,w Rzeszowie ) z udziałem uczniów klas najmłodszych Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rzeszowie i przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Tygrysek.

Przedszkolaki i uczniowie uczcili ten dzień wdzięcznymi piosenkami i wierszami o niezapominajkach.

Dzień Niezapominajki jest okazją do promocji polskiej  przyrody , jej szanowania , ochrony  oraz do  promowania zdrowego i ekologicznego trybu życiaprzypomniała radna Grażyna Szarama analizując wraz z najmłodszymi ( w odniesieniu do życia codziennego) napisy na plakatach :  Nie marnujemy  wody! Oszczędzamy prąd !, Segregujemy śmieci! Ograniczamy zakup opakowań!, Dokarmiamy ptaki zimą! Nie śmiecimy na ulicy! 

Radna Danuta Solarz, prezentując obraz Dziewczynka w niebieskim słomkowym kapeluszu Stanisława Wyspiańskiego  zaznaczyła, że Niezapominajka też ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji . Nawiązała do patrona ulicy, Stanisława Wyspiańskiego przedstawiając  pokrótce życiorys i twórczość artysty. 

To radosne spotkanie ubarwiły   przyniesione przez dzieci papierowe niezapominajki oraz kolorowe motyle. W trakcie spotkania powstał namalowany kredą  na chodniku niezapominajkowy kobierzec. Słodkości  od pań radnych , podarowane na koniec spotkania  ucieszyły dzieciaki.

źródło: Materiały Nadesłane


24-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)