REKLAMA

RZESZÓW: Dziecko samotnie opuściło przedszkole. Gdzie były opiekunki?

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa skierowała akt oskarżenia przeciwko dwóm kobietom z Niepublicznego Przedszkola w Rzeszowie. Pozostawiły one bez opieki jedno z dzieci. Przedszkolak samotnie opuścił budynek placówki.

kid-2428765_960_720

Foto: pixabay.com

W dniu 29 marca 2019 roku Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko dyrektor Marzenie B. i asystentce nauczyciela Beacie M. z Niepublicznego Przedszkola w Rzeszowie – informuje Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Kobiety pozostawiły bez opieki jedno z dzieci.

Kobiety pozostawiły małoletniego podopiecznego bez należytej opieki. Przedszkolak samowolnie opuścił budynek placówki, co spowodowało, że pozostawał bez opieki w rejonie ulicy i przyległego do przedszkola parkingu. Dziecko było narażone na niebezpieczeństwo. Poruszało się po okolicy bez nadzoru osób dorosłych. Sytuacja ta miała miejsce w lipcu ubiegłego roku.

Kobiety nie były w stanie odpowiednio zorganizować zajęć dla grupy przedszkolnej. Wśród oskarżonych pracownic znalazła się także wolontariuszka przedszkola, ale Sąd Rejonowy umorzył jej sprawę.

Dyrektorce przedszkola oraz asystentce nauczyciela grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: rzeszow.po.gov.pl

17-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.