REKLAMA

RZESZÓW. Dyspensa od niedzielnych mszy świętych do odwołania!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Biskup rzeszowski Jan Wątroba udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnych i świątecznych mszach świętych. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

Bp_ordynar-1140x827

Foto: diecezja.rzeszow.pl

Jak informuje rzecznik diecezji rzeszowskiej ksiądz Tomasz Nowak, w najnowszych komunikach Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie z 5 listopada 2020 roku znajduje się informacja o udzieleniu wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia w mszach świętych w niedziele i święta nakazane:

“W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania”.

Ponadto od 9 do 29 listopada 2020 roku Kuria Diecezjalna w Rzeszowie będzie zamknięta dla interesantów. Wszelkie sprawy należy załatwiać telefonicznie lub drogą mailową (tel. 17 852 44 19, fax 17 852 17 83, email: kuria@diecezja.rzeszow.pl). Sąd Biskupi będzie nadal działał realizując zaplanowane wcześniej przesłuchania i inne czynności procesowe.

Wcześniej, od niedzieli 18 października, dyspensa biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby zwalniająca z obowiązku uczestniczenia we mszy święte, w niedziele i święta nakazane obejmowała jedynie osoby chore, starszych i osoby zagrożone chorobą.

Źródło: diecezja rzeszowska

06-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-dyspensa-od-niedzielnych-mszy-swietych-do-odwolania-6006-00r2kc