REKLAMA

RZESZÓW: Dwutygodniowy maluch w Oknie Życia Caritas

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jak poinformowało katolickie Radio Via diecezji Rzeszowskiej, w miniony piątek do „Okna Życia” Caritas trafił dwutygodniowy chłopczyk.

Dom Samotnej Matki i Okno Życia Caritas Diecezji Rzeszowskiej mieści się przy ul. Dojazd Staroniwa w Rzeszowie. Okno Życia od 2009 roku prowadzą Siostry Sercanki.

Maluch został znaleziony około godziny 18.30 w wiklinowym koszyku. Chłopczyk był czysty i dobrze ubrany. Franciszek Józef – gdyż takie imię otrzymał, jest zdrowy.

Po przeprowadzeniu wszelkich formalności i założeniu mu książeczki zdrowia, później mały Franek trafi do Domu Dziecka przy ul. Nizinnej. Tam będzie czekał na adopcję.

Warto dodac, że to czwarty maluch odnaleziony w rzeszowskim Oknie Życia na przestrzeni ostatnich 10 lat.

Okno Życia – to miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia. Okna życia są ogrzewane i zaopatrzone w dzwonek. Dziecko pozostawione w Oknie życia przekazywane jest bezzwłocznie do szpitala. Opiekunowie Okna Życia jednocześnie informują o pozostawionym dziecku ośrodek adopcyjny.

źródło: Radio Via/Caritas Diecezji Rzeszowskiej

18-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.