REKLAMA

RZESZÓW: Dwóch młodych mężczyzn napadło na właścicieli aut. Zatrzymała ich policja

RZESZÓW / PODKARPACIE.  Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzewanych o rozbój i usiłowanie rozboju. Napastnicy dokonali dwóch bezskutecznych prób kradzieży samochodów. Za trzecim razem, grożąc kierowcy, skradli mu bmw. Auto porzucili na osiedlu Przybyszówka i uciekli.

303-197030
 Foto: Podkarpacka Policja

W niedzielę wieczorem na ulicy Ofiar Katynia w Rzeszowie dwóch młodych mężczyzn zaatakowało kobietę. Jeden z napastników kilkakrotnie ją uderzył, a następnie przytrzymywał, udaremniając jej ucieczkę. Zażądał oddania kluczyków do jej toyoty yaris. Napastnicy zostali spłoszeni przez przypadkowego świadka i wsiedli do taksówki. Kazali się zawieźć na ulicę Karkonoską.

Tam, pod pozorem załatwienia potrzeby fizjologicznej, polecili kierowcy skręcić w drogę gruntową i zatrzymać auto. Wtedy zaatakowali taksówkarza, próbując ukraść jego skodę. Jeden z nich kilkukrotnie uderzył taksówkarza pięścią w twarz. Gdy mężczyzna wysiadł z samochodu, napastnicy przewrócił go na ziemię, dalej bili i kopali. Również w tym przypadku chcieli ukraść samochód, jednak nie udało im się uruchomić auta.

303-197029
 Foto: Podkarpacka Policja

Ponownie spłoszeni przez przypadkowego świadka uciekli polną drogą w kierunku Rzeszowa. Po drodze zauważyli stojące na poboczu bmw. W samochodzie były dwie osoby, mężczyzna i kobieta. Podejrzani zmusili ich do opuszczenia auta, którym następnie odjechali. Jadąc skradzionym bmw, zderzyli się z taksówką, którą chcieli ukraść chwilę wcześniej, a na ulicy Broniewskiego uderzyli w zaparkowane na parkingu auto. Ścigani przez policjantów, porzucili skradziony pojazd w rejonie ulicy Świdrówka i uciekli.

Ponieważ mężczyzn nie udało się zatrzymać bezpośrednio po zdarzeniu, ustaleniem ich tożsamości i zatrzymaniem zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Natomiast funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego ustalali szczegółowe okoliczności zdarzenia i zbierali materiał dowodowy. W sprawie śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. Na podstawie zebranych informacji kryminalni wytypowali podejrzewanych mężczyzn.

303-197145

 Foto: Podkarpacka Policja

W środę zatrzymali pierwszego z nich, 17-letniego mieszkańca Rzeszowa. W czwartek został doprowadzony do prokuratury. Prokurator przesłuchał go i przedstawił mu trzy zarzuty usiłowania rozboju. Wystąpił również z wnioskiem do sądu o areszt. Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

W czwartek po południu policjanci zatrzymali drugiego podejrzewanego mężczyznę. To 19-letni mieszkaniec Rzeszowa. Dzisiaj rano został doprowadzony do prokuratury, gdzie prowadzący śledztwo prokurator, przesłuchał go i przedstawił mu zarzuty usiłowania rozboju oraz dodatkowo zarzut niezatrzymania się do kontroli. Również w tym przypadku prokurator skierował wniosek do sądu o areszt.

 

Źródło: Podkarpacka Policja

18-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-dwoch-mlodych-mezczyzn-napadlo-na-wlascicieli-aut-zatrzymala-ich-policja-4040-00r2kc