REKLAMA

RZESZÓW. Dwóch 26-latków włamywało się do aut!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali dwóch 26-latków podejrzanych o włamania do samochodów. Łączna wartość strat to ponad 3,5 tysiąca złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

303-175192

Foto: Podkarpacka Policja

Policjanci z komisariatu w Śródmieściu wyjaśniali okoliczności dwóch włamań do samochodów. W niedzielę, 3 stycznia br., nieznany sprawca włamał się do zaparkowanego przy ulicy Dąbrowskiego volvo. Z samochodu skradł dokumenty, pieniądze i kartę debetową.

Dzień później doszło do podobnego zdarzenia, gdzie również przy ulicy Dąbrowskiego, ktoś włamał się do zaparkowanej mazdy. Z samochodu zginęła saszetka z pieniędzmi i dokumentami.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienia od pokrzywdzonych i rozpoczęli ustalanie sprawcy włamań. Już dzień po drugim włamaniu policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego 26-letniego mieszkańca Rzeszowa. Okazało się, że mężczyzna nie działał sam. Jego wspólnik, drugi 26-latek, został również zatrzymany przez kryminalnych.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Podczas przesłuchania obydwaj przyznali się do winy. Usłyszeli zarzuty dokonanych wspólnie kradzieży z włamaniem do samochodów i na konto bankowe.

W trakcie postępowania okazało się, że jeden z zatrzymanych wcześniej włamał się do garażu i stojącego tam forda. 26-latek ukradł wtedy elektronarzędzia o wartości ponad 8 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się również do tego przestępstwa i usłyszał kolejny zarzut kradzieży z włamaniem.

Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Rzeszów

12-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-dwoch-26-latkow-wlamywalo-sie-do-aut-4622-00r2kc