REKLAMA

RZESZÓW. Duże postępy w budowie hali sportowej przy I LO. (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Roboty konstrukcyjne nowej hali I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie zakończyły się. Wykonano już także więźbę dachową a dach pokryto blachą trapezową. Inwestycja będzie kosztowała blisko 12 mln zł.

hala1

Nasze najstarsze liceum wiele lat czekało na nowoczesną halę sportową. Wiadomo było, że jej budowa nie będzie łatwym przedsięwzięciem, choćby ze względu na lokalizację budynku szkoły – w samym sercu rzeszowskiej starówki. Podjęliśmy się tego zadania i już w przyszłym roku uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnej hali – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Prace rozpoczęły się w ubiegłym roku. W pierwszej kolejności wyburzony został budynek starej hali. W jej miejscu zaczął powstawać nowy, dwupoziomowy obiekt. Na parterze zaplanowano przede wszystkim boisko wielofunkcyjne, na którym będzie można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona. Wymiary pola gry zaprojektowanego boiska głównego to 15,25 x 23,80 m. Obok powstanie widownia na około 230 miejsc. Ten sam poziom uzupełnią m.in. pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale zajęć indywidualnych.

Poziom niżej będą szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa. Dodatkowo nad łącznikiem z budynkiem szkoły zaprojektowano dodatkową klatkę schodową, która pozwoli połączyć halę ze szkołą także na poziomie piętra.

Prace są prowadzone zgodnie z harmonogramem. Obecnie zakończono już roboty konstrukcyjne. Wykonano więźbę dachową z drewna klejonego. Dach pokryto blachą trapezową. Trwają roboty instalacyjne wewnątrz hali. Przebudowano już także ciepłociąg, wykonano przyłącz kanalizacji sanitarnej, deszczowej.

W najbliższym czasie planowane jest m.in. docieplenia dachu, montaż stolarki okiennej i drzwiowej. Trwają przygotowania do wykonywania tynków i wylewek. Kolejne roboty będą polegały m.in. na montażu na dachu instalacji fotowoltaicznej o mocy 28,8 kW. W tym roku planowane są również roboty elewacyjne i wykończeniowe.

Nowa hala sportowa I LO w Rzeszowie będzie wyposażona w windę. Na części łącznika hali z budynkiem szkoły wykonany zostanie zielony dach pokryty roślinnością.

Koszt inwestycji to blisko 12 mln zł. Hala sportowa będzie gotowa na koniec czerwca przyszłego roku.

źródło: UM Rzeszowa

zdjęcia: Grzegorz Bukała UM / Rzeszowa


20-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)