REKLAMA

RZESZÓW. Dodatkowe miesiące dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki

RZESZÓW. Dodatkowe miesiące dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki

 

Ministerstwo Sportu i Turystyki zaakceptowało propozycję władz Rzeszowa i zgodziło się na dłuższy o dziewięć miesięcy termin realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Wydłużony termin to szansa na większą liczbę firm, które staną do przetargu.

PCLA powstanie w Rzeszowie, przy ul. Wyspiańskiego. Będzie jednym z najnowocześniejszych stadionów lekkoatletycznych w Polsce, wyposażonych także w funkcję piłkarską. Inwestycję sfinansują wspólnie: Ministerstwo Sportu i Turystyki, które przekaże na realizację tego przedsięwzięcia 60 mln zł oraz miasto Rzeszów i samorząd województwa podkarpackiego.

stadion_resovii15

Grafika: Urząd Miasta Rzeszowa

Trwa przetarg, którego zwycięzca będzie miał za zadanie opracować projekt oraz lekkoatletyczno- piłkarskie centrum wybudować. Termin zakończenia inwestycji pierwotnie został wyznaczony na marzec 2025 roku, ponieważ do tego czasu trzeba było wykorzystać ministerialne dofinansowanie.

Pewna część firm zainteresowanych budową zwracała uwagę, że całkowity termin realizacji PCLA jest stosunkowo krótki. Dlatego też władze Rzeszowa zwróciły się do ministerstwa sportu o wydłużenie możliwości wykorzystania dofinansowania i realizacji inwestycji przy ul. Wyspiańskiego. Ministerstwo zaakceptowało tę propozycję. Nowy termin zakończenia budowy PCLA to grudzień 2025 roku. Dzięki wydłużeniu terminu liczba firm, które staną do przetargu może się zwiększyć. 

Otwarcie przetargowych ofert zaplanowane zostało na 17 kwietnia.

Materiały: Urząd Miasta Rzeszowa


27-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)