REKLAMA

RZESZÓW. Dobiega końca budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Kończy się układanie granitowej kostki na placu przy dworcu, montaż przeszkleń, trwają nasadzenia. Jedna z największych inwestycji w Rzeszowie zbliża się do finału.

5 GB231124KPdw-08
RCK to ważna inwestycja, której dwa elementy realizuje miasto Rzeszów. Pierwszy z nich to przebudowa placu przed głównym dworcem kolejowym. Najważniejszym elementem tej części było wybudowanie parkingu podziemnego. Jest w nim ponad 100 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym także dla taksówek. Są tam także miejsca krótkiego postoju Kiss&Ride oraz postoju długoterminowego. W ramach tego zadania od nowa zaaranżowany został plac przed dworcem. Ułożona została tam nowa nawierzchnia, pojawiły się ławki, fontanna. Zamontowane zostały tam także nowoczesne, przeszkolone wiaty.

3 GB231124KPdw-04
Obecnie trwają tam ostatnie prace wykończeniowe. Kończy się m.in. układanie granitowej kostki na wschodniej części placu przy dworcu, nasadzenia roślinności, montaż elementów systemu ITS – m.in. biletomatów, tablic Systemu Informacji Pasażerskiej. W parkingu podziemnym trwają prace wykończeniowe w pomieszczeniach technicznych, malowanie oznakowania.

4 GB231124KPdw-06

Drugim elementem RCK, za który odpowiada miasto, jest przebudowa układu komunikacyjnego. Inwestycja objęła przebudowę jezdni ul. Grottgera i plac Kilińskiego na odcinku ok. 340 m, przebudowę jezdni ul. Asnyka na odcinku ok. 60 m, przebudowę jezdni ul. Bardowskiego na odcinku ok. 170 m wraz z przebudową ul. Batorego na odcinku ok. 50 m. Na skrzyżowaniu ulic Asnyka i Grottgera powstało rondo oraz ścieżki rowerowe.

1 GB231124KPdw-02
Wybudowano nowe i przebudowano istniejące chodniki oraz oświetlenie. Inwestycja objęła także przebudowę pętli autobusowej przy ul. Bardowskiego, która pełni funkcję niewielkiego dworca autobusowego komunikacji lokalnej. Dodatkowym elementem, który miasto realizuje samodzielnie, poza inwestycją RCK, jest rozbudowa układu dróg rowerowych i połączenie ich z tym, który powstał w ramach centrum komunikacyjnego. Drogi powstają wzdłuż ul. Asnyka i będą prowadziły do ul. Sobieskiego. Podobne zadanie jest realizowane na ul. Fredry i ul. Batorego.

Budowa miejskiej części RCK zmierza do finiszu. W przyszłym tygodniu rozpoczną się procedury odbiorowe zarówno części parkingowej jak i przebudowanego układu komunikacyjnego. Po ich zakończeniu RCK zostanie udostępnione mieszkańcom.

6 GB231124KPdw-09

źródło: UM Rzeszów

zdjęcia: Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa

24-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)