REKLAMA

Rzeszów dla sąsiadów z zagranicy. Rozpoczynają się zbiórki dla Ukrainy.

RZESZÓW. Dziś rozpoczynają się zbiórki żywności, leków i odzieży dla protestujących na Ukrainie. Do akcji może dołączyć każdy. Liczy się każdy gest. Do akcji dołączają pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, którzy w tym tygodniu przeprowadzą wśród siebie zbiórkę koleżeńską. W najbliższych dniach wszystkie uzbierane rzeczy trafią na drugą stronę granicy.

zywnosc

Studenci z Ukrainy mobilizują polskich kolegów.

Wydarzenia które rozgrywają się po drugiej stronie granicy mocno odbijają się echem w środowisku rzeszowskim. Studenci z Ukrainy uczący się na WSIiZ-e w Rzeszowie rozpoczęli dziś zbiórkę ciepłych ubrań, śpiworów oraz obuwia.

Potrzebne nam jest wszystko czym można się ogrzać. Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaangażowanie się Polaków i w to w jaki sposób nam pomagają – mówi Olesja Lyalik, organizatorka akcji. Zbiórka na uczelni potrwa co najmniej do piątku, 31 stycznia.

Pracownicy urzędów przeprowadzą zbiórkę koleżeńską.

Sytuacja na Ukrainie nie jest również obojętna w środowisku samorządowym. Urzędnicy pracujący w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie od jutra, do 3 lutego przeprowadzą zbiórkę koleżeńską.

Będziemy zbierać dary wśród naszych kolegów. Potrzebujemy artykułów żywnościowych o długim terminie ważności, środków medycznych, koce oraz nowej odzieży. Wszystkie dary które uda nam się uzbierać razem z darami studentów zawieziemy na Ukrainę. Zbiórka trafi do okręgu lwowskiego – wyjaśnia Katarzyna Sołek, Departament Kancelarii Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Podkarpacie nie jest obojętne.

Na Podkarpacia w innych częściach województwa również przeprowadzane są podobne zbiórki. Dary dla Ukrainy zbierane są m.in. w przemyskim oddziale Związku Ukraińców w Polsce oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej i Diecezji Rzeszowskiej.

Pomoc dla Ukrainy zadeklarował również Wojewódzki Szpital im. Ojca Pio w Przemyślu, który jest przygotowany do przyjęcia i udzielania medycznego wsparcia uczestnikom protestów. Na Ukrainę w najbliższych dniach wybiera się także grupa około 10. lekarzy, którzy będą udzielą pomocy potrzebującym.

ZDJ.: SXC.HU

Video wkrótce.

29-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-dla-sasiadow-z-zagranicy-rozpoczynaja-sie-zbiorki-dla-ukrainy