REKLAMA

RZESZÓW: Debata społeczna o przemocy domowej

W środę w siedzibie Poradni Leczenia Uzależnień w Rzeszowie przy ulicy Siemieńskiego 17 odbyła się debata społeczna poświęcona “Przeciwdziałaniu przemocy domowej”. Celem organizowanej przez Komendę Miejską Policji w Rzeszowie oraz stowarzyszenie „Al anon” debaty było przybliżenie procedury „Niebieskie karty”poznanie oczekiwań osób zagrożonych przemocą.

W debacie uczestniczyli przedstawiciele Policji z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie podinspektorem Konradem Wolakiem, kierownik Ośrodka Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej w Rzeszowie Daniel Mróz oraz członkowie stowarzyszenia „Al anon”.

Debatę rozpoczęła przedstawicielka stowarzyszenia, która przywitała gości i podziękowała za wspólne spotkanie. Następnie podinsp. Konrad Wolak przybliżył ideę debaty wynikającej z priorytetów Policji na lata 2013 – 2015 jako formy poznania oczekiwań społecznych. Przedstawił cele i obszary dyskusji podczas debaty. Koordynator procedury z „Niebieskie karty” st. asp. Anna Szpond – Sitek przedstawiła postępowanie policjantów w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej oraz informację dotyczące realizacji procedury „Niebieskie Karty” w rzeszowskiej komendzie i jednostkach podległych. Daniel Mróz z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej omówił z kolei działania MOPS-u oraz Ośrodka Interwencji Kryzysowej w tym obszarze.

Kolejnym etapem debaty była dyskusja. Na liczne pytania uczestników odpowiadali policjanci, przedstawiciel MOPS-u. Uczestnicy usłyszeli szereg ważnych porad dotyczących często ich bezpośredniej sytuacji i możliwości rozwiązań konkretnych przypadków. Po zakończonej dyskusji zostały sformułowane wnioski końcowe, w całości zaakceptowane przez uczestników i przyjęte do realizacji przez I Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji.

Debata społeczna, pozwoliła przede wszystkim na bezpośrednie spotkanie osób zagrożonych przemocą z przedstawicielami instytucji świadczących im pomoc. Jej efektem jest poszerzenie wiedzy na temat możliwości interwencji, zakresu i miejsca uzyskania pomocy oraz podniesienie świadomości własnych praw. Debata wzmocniła przekonanie uczestników o konieczności aktywnego przeciwstawiania się wszelkim formom przemocy w najbliższym środowisku.

DEBATA

KMP Rzeszów

06-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-debata-spoleczna-o-przemocy-domowej