REKLAMA

RZESZÓW. DB Schenker uruchomił na Dworzysku nowoczesny terminal (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. DB Schenker uruchomił operacje w nowym terminalu w strefie „Rzeszów-Dworzysko”. Obiekt liczy blisko 6000 metrów kwadratowych. Inwestycja kosztowała około 50 milionów złotych.

DB Schenker_Rzeszów

Foto: terminal DB Schenker w Rzeszowie / mat. prasowe

Towary klientów DB Schenker, którzy prowadzą biznes w południowo-wschodniej Polsce, są już obsługiwane w nowoczesnym terminalu przeładunkowym na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”, na działce o powierzchni 4,4 hektara.

Terminal przejął operacje dotychczasowego rzeszowskiego oddziału firmy, jednocześnie oferując więcej przestrzeni i możliwości: 5400 metrów kwadratowych powierzchni operacyjnej, 58 bram i około kilkaset metrów kwadratowych powierzchni biurowo-socjalnej.

W styczniu otworzyliśmy nowy terminal dla Lubelszczyzny, w lutym kolejny – dla klientów z Podkarpacia. W sumie, w ciągu kilkunastu miesięcy, zainwestowaliśmy około 100 mln zł w nowe obiekty. Mimo pandemii nie zatrzymujemy się. Jesteśmy w trakcie zaawansowanych prac związanych z kolejnymi inwestycjami w naszą sieć logistyczną. W czasach pełnych wyzwań naszym priorytetem pozostaje wysoka jakość i niezawodna obsługa klientów – mówi Piotr Zborowski, CEO North & East Europe w DB Schenker.

Obiekt w Rzeszowie wchodzi w skład sieci 430 terminali DB Schenker w całej Europie, dedykowanych do obsługi transportu drogowego, dla klientów z różnych branż. Nowa lokalizacja jest dobrze skomunikowana z drogą ekspresową S19 i autostradą A4, a także lotniskiem Rzeszów Jasionka. Za budowę odpowiadała firma Panattoni, która współpracowała z operatorem także przy innych inwestycjach.

Terminal jest bezpieczny i przyjazny zarówno dla pracowników, jak i pod kątem środowiskowym. Został wyposażony w rozwiązania generujące oszczędności energii i wody, a także specjalną rampę do odśnieżania dachów pojazdów ciężarowych. Budynek właśnie przechodzi proces certyfikacji metodą BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method), która określa najwyższe standardy w zakresie ekologii i komfortu użytkowania – podkreśla Beata Konecka, PR i CSR Manager firmy DB Schenker.

O DB Schenker

Zatrudniając 76 900 pracowników w ponad 2100 lokalizacjach w blisko 130 krajach, DB Schenker jest jednym z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie. Firma świadczy usługi w zakresie transportu lądowego, lotniczego i oceanicznego, oferuje również kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki i zarządzania globalnymi łańcuchami dostaw.

Źródło: mat. nadesłane

26-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-db-schenker-uruchomil-na-dworzysku-nowoczesny-terminal-foto-9827-00r2kc