REKLAMA

RZESZÓW. #DajemySerce dla chorej Zosi!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Centrum Medyczne Medyk organizuje w grudniu akcję zbierania nakrętek dla 6-letniej Zosi. Nakrętki można umieszczać w specjalnie przygotowanych do tego pojemnikach-sercach.

medykfacebook
Foto: Centrum Medyczne MEDYK / Facebook

Akcję #DajemySerce zapoczątkowały Centrum Medyczne Medyk wraz z Fundacją Medyk dla Zdrowia podczas 20. Dnia Serca w Rzeszowie. Na rzeszowskim Rynku stanęły dwa metalowe kosze w kształcie serca. Mieszkańcy mogli w nich umieszczać plastikowe nakrętki, z których dochód został przeznaczony na rzecz Sebastiana i Fabiana – chłopców cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce.

Do akcji szybko dołączyło miasto, co pozwoliło na zwiększenie liczby koszy na nakrętki. Do tej pory organizatorzy zebrali już 1,5 tony nakrętek.

Brakuje nam słów, żeby podziękować Wam za Wasze Wielkie Serca. Serduszka na nakrętki, odkąd stanęły w mieście, cały czas się zapełniają! Przez ostatnie dwa miesiące, w ramach wspólnych działań Centrum Medycznego Medyk, Miasta Rzeszowa i Fundacji Medyk dla Zdrowia, wszystkie zebrane nakrętki przeznaczaliśmy na rehabilitację bliźniaków Fabiana i Sebastiana, cierpiących na dziecięce porażenie mózgowe. Ale chcemy, by z tej pomocy korzystało jak najwięcej potrzebujących – informuje na Facebooku Centrum Medyczne “Medyk”.

Do końca grudnia nakrętki będą zbierane dla 6-letniej Zosi, cierpiącej m.in. na rozszczep kręgosłupa, skrajne wodogłowie i padaczkę. Dziewczynka jest cały czas cewnikowana i czeka na kolejne operacje. Na co dzień czuwa nad nią sztab lekarzy, ale bardzo potrzebna jest pomoc na rehabilitację i sprzęt rehabilitacyjny dla Zosi.

Wiemy, że możemy na Was liczyć i że wspólnie uda się pomóc Zosi oraz wywołać na jej buzi uśmiech! Do dzieła! – zachęca do wzięcia udziału w akcji Centrum Medyczne “Medyk”.

 

Pojemniki na nakrętki można znaleźć w następujących lokalizacjach:
– Rynek w Rzeszowie,
– ul. Rejtana 53 (przed wejściem do przychodni CM “Medyk”),
– ul. Odrzykońska (park),
– ul. Piłsudskiego 44 (przed wejściem do Galerii Rzeszów).

Nakrętki można również przynosić do sklepów FRAC w całym województwie podkarpackim.

Źródło: red., Centrum Medyczne MEDYK / Facebook

05-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-dajemyserce-dla-chorej-zosi-595-00r2kc