REKLAMA

RZESZÓW: Czas na moc ekstremalnych wrażeń teatralnych !

RZESZÓW. Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Rzeszowie organizują IV już edycję Podkarpackich Spotkań Teatralnych „Zwierciadła” 2015 realizowanych we współpracy z fundacją „Teatrikon” z Lublina.

Podkarpackie Spotkania Teatralne „Zwierciadła” już 24 marca 2015r.

Uczniowie jednej ze szkół na terenie Rzeszowa od czterech lat podejmują się nie lada wyzwania. Kilkunastoosobowa grupa uczniów przez kilka miesięcy angażuje się w dodatkową działalność, dzięki której młodzi ludzie mają okazję poznać tajniki organizacji dużej międzyszkolnej imprezy. Włączając się w „Zwierciadła”, nasza szkoła zdecydowała się na coroczne przygotowanie spotkań teatralnych na Podkarpaciu.

Ideą przedsięwzięcia jest organizacja festiwalu przez uczniów dla uczniowskich zespołów teatralnych. Jego unikalność polega na tym, że stanowi integralną część życia młodzieży – nie jest to kolejny przegląd, na którym uczniowie grają głównie dla jury konkursowego i całą swoją energię przeznaczają na skupienie się na rywalizacji. Dzięki umiejscowieniu wydarzenia w szkole, młodzież biorąca udział w przeglądzie czuje się swobodnie i nie odczuwa tak wielkiej tremy czy stresu rywalizacji.

IV Podkarpackie Spotkania Teatralne odbędą się już 24 marca. „Zwierciadła” zgromadzą, jak co roku, grupy teatralne z Podkarpacia, ogromną publiczność oraz znakomite, profesjonalne jury. Nagrodą dla zwycięskiego zespołu jest statuetka „Zwierciadeł”. Natomiast statuetka „Ambrożynka” to nagroda przyznawana przez publiczność Zespołu Szkół Nr 1.
Spotkania Teatralne w Zespole Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego (VI Liceum Ogólnokształcące i Technikum Nr 1) w Rzeszowie to część ogólnopolskiego projektu. Bliźniacze edycje odbywają się w kilku miastach Polski: Białymstoku, Bydgoszczy, Olsztynie, Lublinie i Warszawie.

Wszystkie edycje realizowane są pod patronatem fundacji TEAM „Teatikon” z Lublina i miasta Lublin. Zwycięzcy z poszczególnych miast w tym roku spotkają się na ogólnopolskim finale w Lublinie. We wszystkich miastach są efektem kilkumiesięcznej pracy młodzieży pod opieką nauczycieli. W przypadku naszej szkoły to wynik działania 15-osobowej ekipy pod opieką nauczycielek Małgorzaty Tymczak i Urszuli Łubgan oraz Eweliny Jurasz z Estrady Rzeszowskiej – Rzeszowskiego Inkubatora Kultury.
Uczniowie przeszli wcześniej przez szkolenia z zakresu kreatywności, współpracy w grupie, zarządzania projektem, finansowania i promocji. Regulamin festiwalu dostępny na http://www.lo6.resman.pl/zwierciadla/regulamin_zwierciadel.pdf.

Zwierciadła fot. Kuba Kowalski

Zwierciadła fot. Kuba Kowalski


Zwierciadła fot. Kuba Kowalski

28-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-czas-na-moc-ekstremalnych-wrazen-teatralnych