REKLAMA

RZESZÓW: Działania “Przejezdne skrzyżowania”. Ujawniono 32 wykroczenia

RZESZÓW / PODKARPACIE. Kolejna odsłona policyjnych działań „Przejezdne skrzyżowania” potwierdziła spostrzeżenia funkcjonariuszy z poprzednich tygodni. Zgodnie z założeniami akcji, policjanci zwracali uwagę na wykroczenia mające wpływ na płynność ruchu w mieście.

 Bez tytułu_5

Foto: Podkarpacka Policja

Policjanci podsumowali piątkowe działania „Przejezdne skrzyżowania”. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego funkcjonariusze ujawnili 32 wykroczenia. W 11 przypadkach zakończyło się to dla kierujących mandatami karnymi, a 21 kierowców pouczono. Wnioski są podobne jak w poprzednich tygodniach.

Najczęściej popełnianym wykroczeniem było wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy. Funkcjonariusze odnotowali 19 takich naruszeń. Wykroczenie to jest szczególnie widoczne na skrzyżowaniu ulicy Targowej z ulicą Piłsudskiego. W sześciu przypadkach kierujący nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej, a w czterech, nie stosując się do znaków, wykonywali manewry z niewłaściwych pasów ruchu.

Policjanci interweniowali niemal 80 razy, korygując błędy kierowców. W ich opinii najczęściej popełnianymi błędami było:
– niewykorzystywanie wolnych pasów ruchu, z których można kontynuować jazdę w zamierzonym kierunku;
– pozostawianie dużych odległości pomiędzy pojazdami, przez co inni kierujący nie mieli możliwości wjechania na skrzyżowanie w tym samym cyklu świateł.

Źródło: Podkarpacka Policja

23-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-ciag-dalszy-akcji-przejezdne-skrzyzowania-ujawniono-32-wykroczenia-6680-00r2kc