REKLAMA

Rzeszów: Charytatywny Maraton Zumby dla 31-latki zmagającej się z nowotworem złośliwym

31-letnia Magdalena Kuźma walczy z nowotworem złośliwym piersi. 8 grudnia odbędzie się charytatywny maraton Zumba Fitness, na którym będą zbierane środki pieniężne na leczenie kobiety.

45695077_1123947434435283_6789277623395549184_n

Foto: Facebook / ‎Charytatywny Maraton Zumba fitness dla Magdaleny Kuźma

Magdalena Kuźma ma 31 lat, kochającego męża i dwójkę wspaniałych dzieci (Lenkę i Marcelka). Była w 16 tygodniu ciąży z drugim dzieckiem, gdy usłyszała diagnozę- nowotwór złośliwy piersi. Pomimo ogromnego strachu podjęła decyzję walki. Ciąża, która dla każdej kobiety oznacza nieopisaną radość z noszonego pod sercem nowego życia, dla Niej każdego dnia, aż do porodu oznaczała strach i drżenie o zdrowie swojego dziecka. W trakcie ciąży poddała się operacji usunięcia guza.

Jednak to nie wystarczyło i konieczne było jak najszybsze rozpoczęcie chemioterapii, gdyż zwlekanie do porodu przy tak agresywnym i szybko rozwijającym się raku zagrażało życiu Magdaleny i jej dziecka. Zamiast cieszyć się ciążą i czekać na przyjście na świat drugiego dziecka, musiała wraz z mężem co 3 tygodnie jeździć do Warszawy na przyjmowanie kolejnych dawek chemii. Tydzień po każdej chemii jeździła na wizytę do ginekologa, by monitorować ciążę. Wszystkie dolegliwości, które towarzyszą ciąży, zostały po stokroć spotęgowane skutkami leczenia.

Mimo to nigdy się nie skarżyła, bo przepełniała ją radość, że dziecko rozwija się prawidłowo, oraz może zajmować się pierwszym dzieckiem, które wtedy miało 1,5 roku. Z każdym kolejnym tygodniem po podaniu chemii włosy wypadały jej garściami, straciła brwi i rzęsy. Były chwile, że nie poznawała sama siebie, ale nigdy się nie poddała. Urodziła w 37 tygodniu ciąży zdrowego synka, ale to nie oznaczało koniec walki z jej chorobą.

Musiała dokończyć kilkanaście wlewów chemioterapii i jeszcze przetrwać miesiąc radioterapii. Dzięki swojej determinacji i ogromnemu wsparciu męża, rodziny i przyjaciół, przetrwała te najgorsze miesiące. Jednak walka z nowotworem i kosztowne wyjazdy na leczenie sprawiły, że w chwili obecnej nie może sobie pozwolić ze względów finansowych na kolejne badania sprawdzające czy dotychczasowe leczenie pomogło i czy nowotwór nie wrócił.

Strach, który odczuwa każdego dnia spowodował, że w końcu odważyła się prosić o pomoc w walce o powrót do zdrowia, do sprawności, do normalności.

8 grudnia odbędzie się charytatywny Maraton Zumba Fitness dla Pani Magdaleny. Od godziny 16:00 na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 18 przy ulicy Błogosławionej Karoliny 21 przez trzy godziny zostaną poprowadzone zajęcia z zumby. Nie liczy się wiek i umiejętności. Istotny jest cel – charytatywna zbiórka pieniędzy.

– Koszt wejścia: 20zł (wrzucone do puszki)
– Dzieci do 12 roku życia mają darmowy wstęp.
– Pojawią się dodatkowe atrakcje dla dzieci.

Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na dalsze leczenie Magdaleny:
• badania (m.in. badanie płynnej biopsji wykonywane co 3 miesiące, koszt ok. 3000 zł),
• leczenie alternatywne/wspomagające (wlewy z kurkuminy, które dobijają wędrujące macierzyste komórki rakowe, bo to właśnie one podstępnie powodują przerzuty czy wznowy choroby – 1 wlew to kwota 1500 zł, całość kuracji 15000 zł),
• wizyty u specjalistów,
• profilaktykę i suplementy wspomagające odporność.

 

01-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-charytatywny-maraton-zumby-dla-31-latki-zmagajacej-sie-z-nowotworem-zlosliwym-6492-kc2