REKLAMA

RZESZÓW. Charytatywna zbiórka dla Klinki Onkohematologii Dziecięcej! (WIDEO)

|

RZESZÓW. Charytatywna zbiórka dla Klinki Onkohematologii Dziecięcej! (WIDEO)

Rzeszowscy pacjenci i społecznicy z Fundacji Iskierka oraz grupy PASSIO utworem „Ona by tak chciała bym był zdrowy” dotarli prosto do naszych serc. Teraz proszą o ich otwarcie i wsparcie zakupu profesjonalnego sprzętu do diagnozowania. Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem Dzieciństwa uruchomili oni charytatywną zbiórkę na zakup specjalistycznego sprzętu dla Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie.

foto_2

Foto: screenshot, PASSIO / Facebook

Mateusz Rejowski to 16-letni rzeszowianin, u którego zdiagnozowano chłoniaka Hodgkinsa. Kiedy za jego sprawą w sieci ukazał się cover „Ona by tak chciała bym był zdrowy”, w którym Mateusz śpiewa o życiu na oddziale onkologii, okazało się, że Polakom leży na sercu zdrowie dzieci dotkniętych rakiem. W niespełna tydzień od premiery teledysk w serwisie YouTube obejrzało ponad milion osób. Zaczęły także pojawiać się pieniądze na wirtualnej zbiórce Mateusza w serwisie pomagam.pl.

W powstawanie coveru zaangażowana była również Fundacja Iskierka, która działa na rzecz podnoszenia jakości życia dzieci z chorobą nowotworową. Premiera teledysku odbyła się 6 lutego, a 7 i 8 lutego Fundacja przeprowadziła w rzeszowskim szpitalu akcję „Profilaktyka jest OK”. Wykonano bezpłatnie przesiewowe badania USG jamy brzusznej u dzieci i młodzieży. Przebadano w sumie 315 osób, a u 31 wykryto nieprawidłowości.

Fundacja Iskierka oraz grupa PASSIO, odpowiedzialna za teledysk do coveru Mateusza Rejowskiego od 14 do 16 lutego 2020 roku, ogłosiła Weekend Walki z Rakiem Wieku Dziecięcego z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem Dzieciństwa, który przypada na 15 lutego. Z tej okazji organizowana jest zbiórka charytatywna pod nazwą: “Rzuć piątaka, by zdiagnozować raka”.

Nigdy nie mogłem patrzeć na cierpienie dzieci, więc nie potrafię stać z rękami w kieszeniach, tylko działam. Jak tylko wiem, że mogę pomóc to robię to z wielką radością. Jeśli ja tak mam, to pewnie znajdzie się więcej osób skłonnych dać piątaka. Przecież to tak niewiele – mówi Mateusz Bogdanowicz, pomysłodawca akcji, instruktor grupy PASSIO.

Celem charytatywnej zbiórki jest zakup wysokiej klasy aparatu USG dla Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Sprzęt ten poprawi diagnostykę małych pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii.

Warto dodać, że klinika to jedyny tego typu ośrodek w województwie podkarpackim, prowadzący diagnostykę i specjalistyczne leczenie chorób nowotworowych i hematologicznych wieku dziecięcego. Z nowoczesnego ultrarsonografu będą więc korzystały dzieci z całego województwa podkarpackiego, hospitalizowane w rzeszowskim szpitalu. Koszt zakupu potrzebnego sprzętu to około 350 tysięcy złotych.

„Rzuć piątaka, by zdiagnozować raka”

Akcję można wesprzeć TUTAJ.

Źródło: PASSIO Poland / materiały nadesłane

16-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-charytatywna-zbiorka-dla-kliniki-onkohematologii-dzieciecej-8147-00r2kc