REKLAMA

RZESZÓW. CBŚP zatrzymało scenarzystę Patryka Vegi (VIDEO)

|

RZESZÓW. CBŚP zatrzymało scenarzystę Patryka Vegi (VIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej “Psychofans” zajmującej się multiprzestępczością, to kolejny efekt współpracy śląskiego CBŚP i Prokuratury Krajowej. Członkowie gangu podejrzani są m.in, o przestępstwa narkotykowe, pobicia, groźby, korupcję, oszustwa i inne. CBŚP zatrzymało 3 osoby i kolejne 3 doprowadziło do prokuratury z zakładów karnych. Jak podaje rmf24.pl, wśród zatrzymanych jest Grzegorz B. – scenarzysta współpracujący z Patrykiem Vegą.

3-358552

Foto (3): CBŚP

Policjanci z Zarządu w Katowicach CBŚP, pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, prowadzą od wielu miesięcy czynności w ramach śledztwa dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej “Psychofans”.

Pod koniec stycznia policjanci CBŚP zatrzymali 3 osoby, w wieku od 33 do 61 lat. Kolejne 3 osoby doprowadzono do prokuratury z zakładów karnych. Działania przeprowadzono na terenie województwa podkarpackiego, śląskiego oraz małopolskiego. Wówczas to, policjanci zabezpieczyli amunicję, telefony komórkowe, komputery i inne nośniki bazy danych oraz dokumentację. Przejęty materiał obecnie jest szczegółowo analizowany. Zabezpieczono także 160 tysięcy złotych w gotówce – informuje CBŚP.

Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach przedstawił dwóm zatrzymanym zarzuty dotyczące powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych. Pozostali podejrzani usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udziału w obrocie znaczonymi ilościami amfetaminy.

W Rzeszowie zatrzymano scenarzystę pracującego dla Patryka Vegi

Jak podaje portal rmf24.pl, wśród zatrzymanych znalazł się scenarzysta pracujący dla Patryka Vegi (współscenarzysta “Pętli”), który wystąpił również w jego filmie “Bad Boy”. Według informacji przekazanych przez rmf24.pl, Grzegorz B. usłyszał zarzut m.in. udziału w handlu narkotykami. Miał zaoferować swe usługi grupie pseudokibiców w rozprowadzaniu środków odurzających i dokonać transakcji na próbę. Kolejny zarzut dotyczy powoływania się na wpływy w Służbie Więziennej na Podkarpaciu.

Z uwagi na obawę matactwa, a także zagrożenia surową karą, wobec 5 podejrzanych prokurator wystąpił do Sądu z wnioskami o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentację prokuratora, przychylił się do wszystkich wniosków i zastosował na okres 3 miesięcy tymczasowe aresztowanie wobec Rafała L., Jerzego K., Grzegorza O., Tadeusza P. oraz Grzegorza B. – podaje Prokuratura Krajowa.

3-358551

 

Prokurator oskarżył 108 członków grupy

Śledztwo prowadzone przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej „Psychofans”, powiązanej ze środowiskiem pseudokibiców śląskiego klubu piłkarskiego.

Członkowie gangu działali w latach 2014 – 2017 na terenie niemal całego kraju, a głównie w województwie podkarpackim i śląskim. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że gang dopuszczał się przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, pobić, bójek z pseudokibicami innych klubów piłkarskich, rozbojów, oszustw, przestępstw przeciwko wolności i wiarygodności dokumentów, uprowadzeń dla okupu oraz przestępstw narkotykowych. Z zebranego przez CBŚP materiału wynika, że członkowie gangu mogą być również odpowiedzialni za wyłudzenie blisko 90 tysięcy litrów oleju napędowego.

Dotychczas prokurator oskarżył 108 członków zorganizowanej grupy przestępczej, natomiast aktualnie w śledztwie występuje 57 podejrzanych.

Śledztwo jest rozwojowe i planowane są następne zatrzymania.

3-358553

Źródło: red., CBŚP, Prokuratura Krajowa, rmf24.pl

11-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.