REKLAMA

RZESZÓW: Castorama w miejsce niedawno zamkniętego Tesco

RZESZÓW / PODKARPACIE. W miejscu zamkniętego końcem października hipermarketu Tesco otwarty zostanie sklep remontowo-budowlany Castorama. Zamknięcie dużych sklepów Tesco wynika ze zmiany strategii tej sieci marketów.

Przechwytywanie

Foto: Google Street View

31 października zamknięto hipermarket Tesco, który znajdował się od 2001 roku przy alei Powstańców Warszawy. Część mieszkańców marzyła o terenach zielonych w miejscu, gdzie do niedawna mieścił się market. Inni rzeszowianie obawiali się, że działka przy alei Powstańców Warszawy będzie łakomym kąskiem dla deweloperów. Tak się jednak nie stanie, ponieważ pozostawiony przez Tesco budynek przejął sklep remontowo-budowlany Castorama. Wciąż nie jest znana data jego otwarcia. Nie wiadomo również, jaki będzie los dotychczasowej siedziby Castoramy, która mieści się przy ulicy Rejtana.

Likwidacja hipermarketu jest związana ze zmianą strategii, jaką przyjęła firma Tesco. – Zmiany te są częścią naszej pracy na rzecz poprawy konkurencyjności biznesu w Polsce i kontynuacją wcześniejszych pozytywnych doświadczeń z dopasowywaniem asortymentu i zmniejszaniem powierzchni największych hipermarketów – mówi Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Nasza decyzja, by skupić się na mniejszych formatach sklepów, odzwierciedla zmieniające się oczekiwania polskich klientów i trendy na rynku detalicznym. Nasze hipermarkety kompaktowe i supermarkety będą cały czas oferować bogaty wybór produktów spożywczych, wraz z popularną marką odzieżową F&F czy sezonowymi produktami przemysłowymi – dodaje Behan.

20-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.