REKLAMA

„Rzeszów Carpathia Festival” – XVI edycja międzynarodowego festiwalu

Rzeszów/ Podkarpacie. W dniach 22 – 23 sierpnia w Rzeszowie trwać będzie XVI edycja „Rzeszów Carpathia Festival” – Międzynarodowy Festiwal Piosenki, który na stałe wpisany jest w kalendarz imprez kulturalnych Rzeszowa i Podkarpacia. 

Ideą imprezy jest przede wszytskim promocja uzdolnionych młodych artystów oraz prezentacja różnorodnej kultury muzycznej Europy i świata. Pomysłodawczynią Festiwalu jest dr Anna Czenczek – Dyrektor “Carpathia Festival” oraz Dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. 

22 sierpnia

Uroczyste otwarcie “Rzeszów Carpathia Festival” XVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki 2020 przez Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, pomysłodawczynię i dyrektor festiwalu dr Annę Czenczek oraz gości specjalnych wydarzenia. Festiwalowe zainauguruje krótki koncert w wykonaniu Artystów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie  – laureatów festiwalu w kraju i za granicą oraz programów telewizyjnych. Następnie odbędą się Przesłuchania Konkursowe zakwalifikowanych uczestników oraz obrady jury.   

23 sierpnia

Koncert Laureatów “Rzeszów Carpathia Festival” XVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Rzeszów 2020 oraz ogłoszenie wyników festiwalu i wręczenie nagród laureatom przez organizatorów, przedstawicieli sponsorów, gości festiwalu i fundatorów nagród.

Po uroczystym wręczeniu nagród odbędzie się wyjątkowy koncert pt. LUBIĘ WRACAĆ TAM, GDZIE BYŁEM… 

Rekordowa ilość zgłoszeń !

Do tegorocznej edycji festiwalu zgłosiła się rekordowa ilość osób. Finaliści powalczą o nagrodę Grand Prix w wysokości 15.000 zł, pamiątkową statuetkę i zaproszenie do udziału w przyszłorocznej edycji Festiwalu.

Prestiżową nagrodę ufundował Prezydent Miasta Rzeszowa, Stowarzyszenie Autorów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – Muzycznych SAWP w Warszawie. 

Finaliści powalczą również o nagrody za I, II i III miejsce oraz nagrodę specjalną: dla największej osobowości scenicznej. Nagrody rzeczowe ufundowane zostały przez Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Polskie Radio Rzeszów, Gazetę codzienną Nowiny.

Wykonawcy:

 1. Ola Bieńkowska – POLSKA
 2. Kamila Dauksz –  POLSKA
 3. Maria Holka – POLSKA
 4. Iga Kozacka – POLSKA
 5. Kinga Kutrzuba – POLSKA
 6. Serhii Lazanowskyi – UKRAINA
 7. Maks Łapiński – POLSKA
 8. Kinga Madej – POLSKA
 9. MICHAELLA – SŁOWACJA
 10. Paula Powroźnik AURA – POLSKA
 11. Jakub Rajman – POLSKA
 12. Julia Sibielak – POLSKA
 13. Mariusz Wawrzyńczyk – POLSKA
 14. Dawid Wojtoń – POLSKA
 15. Gabriela Ždanoviči?t? – LITWA

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

Autor: Amelia Krupik

19-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-carpathia-festival-xvi-edycja-miedzynarodowego-festiwalu-9756