REKLAMA

Rzeszów Carpathia Festival 21 i 22 sierpnia w Filharmonii Podkarpackiej

RZESZÓW / PODKARPACIE. 21 – 22 sierpnia w Rzeszowie odbędzie się XVII edycja „Rzeszów Carpathia Festival” Międzynarodowego Festiwalu Piosenki 2021, który na stałe wpisany jest w kalendarz imprez kulturalnych Rzeszowa i Podkarpacia.

img_2114_1

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

 

Gościem honorowym będzie Jacek Cygan. Gwiazdy festiwalu: Kasia Moś, Ralph Kamiński, Michał Rudaś, Bartosz Listwan.

 

Celem imprezy jest promocja uzdolnionych młodych artystów oraz prezentacja różnorodnej kultury muzycznej Europy i świata. Pomysłodawczynią Festiwalu jest dr Anna Czenczek – Dyrektor ,,Carpathia Festival” oraz Dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

W tym roku do udziału w festiwalu napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. Finaliści powalczą o nagrodę Grand Prix w wysokości 15.000 zł, pamiątkową statuetkę i zaproszenie do udziału w przyszłorocznej edycji Festiwalu.

Prestiżową nagrodę ufundował Prezydent Miasta Rzeszowa, Stowarzyszenie Autorów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – Muzycznych SAWP w Warszawie. Finaliści powalczą również o nagrody za I, II i III miejsce oraz nagrodę specjalną dla największej osobowości scenicznej.

W tym roku podczas festiwalu odbędzie się wiele atrakcyjnych wydarzeń skierowanych do osób w każdym wieku.

21 sierpnia, sobota, godz. 19.30 – uroczyste otwarcie ,,Rzeszów Carpathia Festival” XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – 2021. Festiwal zainauguruje krótki koncert w wykonaniu Artystów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem dr Anny Czenczek – laureatów festiwalu w kraju i za granicą oraz programów telewizyjnych. Następnie odbędą się Przesłuchania Konkursowe zakwalifikowanych uczestników z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej oraz obrady jury.

22 sierpnia, niedziela, godz.18.00 – Koncert Laureatów XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki ,,Carpathia Festival” – Rzeszów 2021, ogłoszenie wyników festiwalu i wręczenie nagród laureatom przez organizatorów, przedstawicieli sponsorów, gości festiwalu i fundatorów nagród.

Po uroczystym wręczeniu nagród odbędzie się wyjątkowy koncert pt. „CZAS NAS UCZY POGODY”. Kultowe przeboje, których słowa śpiewały i wciąż śpiewają tysiące osób zgromadzonych na koncertach, zakończą tegoroczny XVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Carpathia Festival”. Wśród nich usłyszymy m. in. piosenkę „Łatwopalni”, „Nie budźcie marzeń ze snu”, „Przemija uroda w nas” oraz „Niebo to my”.

Koncert poprowadzą: Ilona Małek i Mateusz Szymkowiak.

Wejściówki na koncerty dostępne będą już wkrótce do pobrania na stronach www.estrada.rzeszow.pl oraz www.carpathia.rzeszow.pl

carpathia_festival-min

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

 

17-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)