REKLAMA

Rzeszów Carpathia Festival 2021. Wśród gwiazd m.in. Ralph Kamiński i Kasia Moś

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ralph Kamiński, Kasia Moś, Michał Rudaś i Bartosz Listwan, to gwiazdy XVII edycji „Rzeszów Carpathia Festival”, która odbędzie się w dniach 20-22 sierpnia w Filharmonii Podkarpackiej. Wystąpią one z największymi przebojami Jacka Cygana. Wybrano już Złotą Piętnastkę uczestników festiwalu.

1024px-2019_-_Pol%u2019and%u2019Rock_-_Ralph_Kaminski_(20)

Foto:  Ralf Lotys, creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.pl / na zdjęciu Ralph Kamiński

 

Jurorzy zdecydowali, kto wystąpi w konkursie XVII edycji „Rzeszów Carpathia Festival” Międzynarodowego Festiwalu Piosenki 2021. Na scenie Filharmonii Podkarpackiej, 20-22 sierpnia, znów staną artyści polscy i zagraniczni, by stoczyć muzyczną bitwę o nagrodę Grand Prix. Złota Piętnastka została wybrana.

Wyjątkowo zapowiadają się koncerty gwiazd. Z największymi przebojami Jacka Cygana wystąpią m.in. Ralph Kamiński, Kasia Moś, Michał Rudaś i Bartosz Listwan. Kultowe teksty Jacka Cygana przypomną również uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej w koncercie pt. „Czas nas uczy pogody”. On sam zaśpiewa jedną z najpiękniejszych swoich piosenek – „Łatwopalni”.

 

„Rzeszów Carpathia Festival” odbędzie się już po raz siedemnasty. Pierwsza edycja, pod nazwą I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej Rzeszów, miała miejsce w 2005 roku.

Pomysłodawczynią Festiwalu jest Anna Czenczek – Dyrektor ,,Rzeszów Carpathia Festival” oraz Dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Już od II edycji Festiwal ma status międzynarodowego i, obok polskich, gościł artystów z takich krajów jak: Norwegia, Łotwa, Litwa, Białoruś, Ukraina, Rosja, Kazachstan, Azerbejdżan, Izrael, Mołdawia, Rumunia, Bułgaria, Serbia, Węgry, Słowacja, Czechy, Niemcy, Francja czy Włochy.

Od IV edycji wyłącznym wymogiem wzięcia udziału w eliminacjach jest zaprezentowanie piosenki autorskiej, co czyni go wyjątkowym w kalendarzu europejskich festiwali i przyciąga utalentowanych młodych twórców. Ogromna liczba zgłoszeń sprawia, że przez eliminacyjne sito przechodzą naprawdę wyjątkowe wykonania.

 

Złota Piętnastka walczy o Grand Prix

uczestnicy

Foto: mat. prasowe / Złota Piętnastka

 

W tym roku Jury kwalifikacyjne w składzie: Tomasz Filipczak – przewodniczący, Maciej Błażewicz i Maciej Gnatowski po przesłuchaniu niemal 100 autorskich piosenek, zakwalifikowało Złotą Piętnastkę najlepszych wokalistów, którzy otrzymają zaproszenie do Rzeszowa i zaśpiewają z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej.

Cieszy tak wielkie zainteresowanie rzeszowskim festiwalem. Z nowymi utworami wracają osoby, które próbowały swych sił podczas poprzednich edycji Carpathia Festival. Wśród setki nadesłanych nagrań jest bardzo dużo utworów o wysokim poziomie. Tak wykonawczym, jak i kompozytorskim oraz tekstowym. Wyłonienie Złotej Piętnastki nie było łatwe, za to spodziewam się, że występ w Rzeszowie tych, którzy się w niej znaleźli, będzie dużą przyjemnością zarówno dla jury podejmującego decyzję o przyznaniu nagród, jak i dla festiwalowej publiczności – mówi Tomasz Filipczak.

 

Główną nagrodą w festiwalu jest promocja zwycięzcy w postaci dofinansowania wydania płyty lub kosztów organizacji trasy koncertowej – 15 000 zł, zaproszenie do koncertu w przyszłorocznej edycji festiwalu oraz pamiątkowa statuetka. Jury przyzna również następujące nagrody: za I, II i III miejsce oraz nagrody specjalne za największą osobowość sceniczną.

 

Lista wykonawców zakwalifikowanych do XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”:

 1. Diogo Almeida – „Mundo Mudou” – Sintra/Portugalia
 2. Magdalena Białorucka – Ogorzelec – „MankaSędziszowianka” – Sędziszów Małopolski/Polska
 3. Gabriela Blacha – „Kiedy zrozumiem” – Gliwice/Polska
 4. Anna Cyzon & Paweł Nawrocki – „Pierwszy raz” – Toronto/Kanada
 5. Szymon Grzybacz – „Malinowy” – Podwilk/Polska
 6. Sehrii Lazanovskyi –„Nayridinishi lyudy” – Ivano-Frankivsk/Ukraina
 7. Diana Leshynska – „Tobi” – Ivano-Frankivsk/Ukraina
 8. Julia Mayer – „I do” – Ryga/Łotwa
 9. Paweł Nawrocki – „Wszystko jedno” – Kraków/Polska
 10. Sylwia Piotrowska – „Ostatni raz” – Krzeszów/Polska
 11. Ania Rydz – „Idź sobie” – Rzeczyca/Polska
 12. Julia Sibielak – „Unreal” – Strzyżowice/Polska
 13. Alekss Silvers – „Fireworks” – Ryga/Łotwa
 14. Angelika Wdowczyk LIKA – „Błysk” – Warszawa/Polska
 15. Julia Węgrowicz – „Ty wiesz” – Warszawa/Polska

 

Lista rezerwowa – Osoby znajdujące się na liście rezerwowej otrzymają nominację do Festiwalu w przypadku, gdy jeden z uczestników zrezygnuje:

 1. Kseniia Tsarenko – „Jubiler” – Lwów/Ukraina
 2. Agata Gałach – „Katapulty” – Majdan/Polka
 3. Dawid Wojtoń – „Zgoda” – Rzeszów/Polska
 4. LENDA/KOZUB – „Powolutku” – Świdnica/Polska
 5. Julian Lesiński – „Only love can win” – Białystok/Polska

 

Orkiestra Festiwalowa „Rzeszów Carpathia Festival”:
– Tomasz Filipczak – piano, aranżacje
– Mirosław Wiśniewski – bas
– Przemysław Kuczyński – perkusja
– Jan Malecha – gitary
– Piotr „Ziarek” Ziarkiewicz – trąbka
– Mariusz „Fazi” Mielczarek – saksofony
– Andrzej Rękas – puzon

 

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

 

09-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)