REKLAMA

Rzeszów Business Run 2020 w nowej formule. Wystartowały zapisy do charytatywnego biegu!

|

Rzeszów Business Run 2020 w nowej formule. Wystartowały zapisy do charytatywnego biegu!

RZESZÓW / PODKARPACIE. 27 ruszyły zapisy do trzeciej edycji charytatywnego biegu biznesowego Rzeszów Business Run. W związku z obecną sytuacją pomaganie przez bieganie odbędzie się w nowej, bezpiecznej odsłonie. Celem biegu jest zebranie środków na protezy i rehabilitację dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Rzeszów6901
Foto: materiały nadesłane

Od dwóch lat w pierwszą niedzielę września pracownicy podkarpackich firm i korporacji stają na starcie Rzeszów Business Run – biegu biznesowego, który aktywność fizyczną i integrację pracowników łączy z charytatywnym celem. Również w tym roku organizatorzy nie rezygnują z imprezy i zapraszają na pomaganie przez bieganie w nowej, bezpiecznej odsłonie.

Rzeszów Business Run odbywał się do tej pory dwukrotnie – w 2018 i 2019 roku. Impreza jest częścią ogólnopolskiej inicjatywy, a zawody, oprócz Rzeszowa, startowały tego samego dnia także w 8 innych miastach Polski, m.in. w: Krakowie, Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu. W roku ubiegłym w charytatywnej sztafecie wzięło udział łącznie ponad 27 tysięcy osób.

Tegoroczny bieg z konieczności będzie wyjątkowy – pod względem miejsca i formuły. Zapisy dla wszystkich uczestników rozpoczynają się w środę 27 maja i potrwają równe dwa tygodnie, czyli do 10 czerwca.

Rzeszów6902
Foto: materiały nadesłane

Choć nowa rzeczywistość postawiła nas przed koniecznością zmian, nie składamy broni. Nadal chcemy integrować środowisko biznesowe w słusznym, charytatywnym celu, by nie zostawić naszych podopiecznych bez wsparcia. Dlatego też potwierdzamy zapowiedzianą na 6 września datę biegu. Tego dnia jak zwykle 5-osobowe zespoły pobiegną w Poland Business Run 2020, m.in. w Rzeszowie. Tym razem jednak, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, nie zgromadzimy biegaczy na liniach startu w każdym mieście – tłumaczy Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run, organizator biegu.

Biegacze pokonają dystans 4 kilometrów sami lub w kilku-, kilkunasto-, czy kilkudziesięcioosobowej grupie, w zależności od zasad dotyczących zgromadzeń, które będą obowiązywać we wrześniu. Nie będzie też wyznaczonej trasy, każdy może wytyczyć wymagany odcinek samodzielnie i w wybranej lokalizacji – w jednym z rzeszowskich parków, wzdłuż bulwarów nad Wisłokiem, czy po okolicznych leśnych ścieżkach.

Nie trzeba, jak dotychczas, biec konkretnie w Rzeszowie, ale w dowolnej miejscowości, w kraju lub poza jego granicami. Firmy mogą więc po raz pierwszy zaprosić do udziału swoje oddziały z całego świata. W dniu imprezy, 6 września, kiedy wszyscy zawodnicy danej drużyny wystartują, ich czasy zostaną podliczone w specjalnej aplikacji i pojawią się w klasyfikacji ogólnej. Z Krakowa, gdzie ma swoją siedzibę Fundacja Poland Business Run, prowadzona będzie transmisja live.

Ze specjalnego studia połączymy się z biegaczami, przedstawicielami firm z Rzeszowa i innych miast, a także naszymi ambasadorami i beneficjentami, komentując wyniki i rekordy – dodaje Marta Hernik.

Rzeszów6771
Foto: materiały nadesłane

Główne hasło sztafety, czyli “Pobiegniesz – pomożesz!” pozostaje bez zmian. Fundacja pragnie, by mimo nowej rzeczywistości i zakazu organizacji imprez masowych, pomoc otrzymało jak najwięcej potrzebujących po amputacjach i z innymi dysfunkcjami narządów ruchu. W ubiegłym roku, dzięki zaangażowaniu podkarpackich biegaczy pomoc otrzymała 17-letnia Iwona, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa. Szczytny cel dodatkowo motywuje uczestników do biegowej rywalizacji.

Zapisy na Rzeszów Business Run 2020 w nowej formule odbędą się jak zwykle przez stronę organizatora www.polandbusinessrun.pl.  Po dodaniu drużyny i opłaceniu udziału, pakiety startowe, a w nich specjalną chustę wielofunkcyjną, mogącą służyć także za maseczkę, numer startowy i medal, uczestnicy otrzymają za pomocą przesyłki z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Wszystkie szczegóły na stronie: www.polandbusinessrun.pl/pl/2020.

Źródło: materiały nadesłane

27-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-business-run-2020-w-nowej-formule-wystartowaly-zapisy-do-charytatywnego-biegu-7151-00r2kc