REKLAMA

Rzeszów Business Run 2019 pomoże 17-letniej Iwonie. Trwają zapisy do charytatywnego biegu

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wystartowały zapisy do drugiej edycji sztafety Rzeszów Business Run 2019 – jedynego charytatywnego biegu biznesowego w stolicy Podkarpacia. Poprzez uczestnictwo w imprezie, biegacze pomogą 17-letniej Iwonie, uczennicy technikum, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i potrzebuje kosztownej rehabilitacji. By do nich dołączyć, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę, zapisać się online i uiścić opłatę startową.

Rzeszow BR 2018_01

Foto: materiał nadesłany

Trwają zapisy do drugiej edycji charytatywnej sztafety Rzeszów Business Run 2019. Bieg zaplanowany został na 8 września. Biegacze pomogą 17-letniej Iwonie, uczennicy technikum, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i potrzebuje kosztownej rehabilitacji.

Oprócz Rzeszowa, sztafeta odbędzie się równocześnie w 8 innych miastach Polski, m.in. Krakowie, Warszawie, Wrocławiu czy Gdańsku. Fundacja Poland Business Run, organizator główny wydarzenia, szacuje, że w całym kraju pobiegnie łącznie nawet 29 tysięcy osób. Każda z nich będzie miała do pokonania dystans około 4 kilometrów.

W Rzeszowie organizatorzy przygotowali miejsca dla 150 zespołów, czyli 750 biegaczy. Opłata startowa za jedną drużynę wynosi 350 złotych netto. Zapisy online już trwają, rejestracja odbywa się poprzez stronę www.polandbusinessrun.pl.

Wiemy, że w Rzeszowie działa bardzo dużo firm z różnych sektorów, rozwija się lotnictwo, sektor informatyczny czy chemiczny. Zapraszamy wszystkie przedsiębiorstwa do wystawienia swoich przedstawicieli w Rzeszów Business Run 2019. To nie tylko świetna zabawa i promocja aktywnego stylu życia wśród pracowników, ale również możliwość wspólnej pomocy osobom z niepełnosprawnością oraz integracji biznesu ze środowiskiem lokalnym – tłumaczy Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run.

W ubiegłym roku biegacze z Rzeszowa pomogli dwóm osobom z niepełnosprawnością ruchową – Łukaszowi i Marii.

W 2019 roku Rzeszów Business Run pobiegnie dla Iwony Blok, 17-letniej uczennicy technikum, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i porusza na wózku inwalidzkim. Obecnie robi wszystko, by w przyszłości mogła samodzielnie chodzić. Nastolatka lubi projektować ubrania i szyć na maszynie, chce uzyskać tytuł technika przemysłu mody. Nauka w szkole pozwala jej przebywać w środowisku osób pełnosprawnych, zdobyć pewność siebie, akceptację i pomoc rówieśników. Wsparcie uczestników Rzeszów Business Run 2019 pomoże jej w kontynuacji codziennej rehabilitacji.

Iwona Blok

Na zdjęciu Iwona Blok / materiał nadesłany

Codziennie zdobywam doświadczenia i radzę sobie z przeciwnościami, które jednocześnie umacniają mnie w walce o lepsze jutro. Los stawia przede mną przeszkody, które dla zdrowych ruchowo osób są niezauważalne, schody, krawężnik czy brak windy zamykają mi drogę i uniemożliwiają samodzielne pokonanie bariery – tłumaczy Iwona Blok.

Mimo to dziewczyna nie poddaje się, stara z nadzieją patrzeć w przyszłość i żyć jak każda nastolatka.

W wolnych chwilach, pomiędzy nauką, rehabilitacją i licznymi wyjazdami do klinik lubię zrobić sobie makijaż, pomalować paznokcie i ubrać się w elegancką sukienkę, by chociaż w pewnym stopniu poczuć się jak każda pełnosprawna siedemnastolatka, dla której spędzanie czasu poza domem i dbanie o swój własny wygląd jest na porządku dziennym – dodaje beneficjentka charytatywnego biegu.

Oprócz wystawienia swoich przedstawicieli w tej wyjątkowej imprezie sportowej, firmy i korporacje zaproszone są także do współorganizacji sztafety w roli partnera lub sponsora.

Dzięki temu, że w organizacji sztafety pomagają nam partnerzy i sponsorzy, środki z zapisów do biegu możemy przekazać na pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową z danego miasta, w tym wypadku Iwonie z Podkarpacia. Zachęcam do kontaktu wszystkie firmy, które chciałby dołączyć do nas w tym roku w Rzeszowie i wspólnie z nami realizować własną strategię CSR – mówi Marek Osika z Fundacji Poland Business Run.

Od początku istnienia projektu Poland Business Run, protezy kończyn, sprzęt medyczny i cenne godziny rehabilitacji otrzymało już 434 beneficjentów z całej Polski.

rzeszów

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.polandbusinessrun.pl.

Źródło: materiał nadesłany

28-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-business-run-2019-pomoze-17-letniej-iwonie-trwaja-zapisy-do-charytatywnego-biegu-5418-00r2kc