REKLAMA

RZESZÓW. Budowa kładek rowerowych. Utrudnienia dla pieszych! (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Schody przy moście Lwowskim w Rzeszowie zostały zamknięte dla ruchu pieszych. Jest to związane z budową kładek rowerowych przy trzech rzeszowskich mostach.

kl_lwow2
Foto (3): Urząd Miasta Rzeszowa

W poniedziałek, 8 marca wprowadzone zostały zmiany w ruchu pieszym przy moście Lwowskim w Rzeszowie. W związku z przygotowaniami do montażu stalowej konstrukcji kładki rowerowej zamknięte dla pieszych zostały schody przy moście Lwowskim (po stronie budynku Zakładu Doskonalenia Zawodowego). O terminie przywrócenia ruchu pieszego poinformujemy w osobnym komunikaciepoinformował we wtorek Urząd Miasta Rzeszowa.

Przeprawy dla rowerzystów powstają przy mostach: Lwowskim, Narutowicza i Karpackim (zapora).

Kładki na moście Narutowicza i moście Karpackim wykonuje firma INTOP Tarnobrzeg, która za ich realizację zaproponowała 4,38 miliona złotych (most Narutowicza) i 3,84 miliona złotych (most Karpacki). 2,87 miliona złotych będzie natomiast kosztowała budowa kładki przy moście Lwowskim, jaką wykonuje firma INTOP Warszawa.

Przy moście Narutowicza przebiega ciepłociąg. Na jego konstrukcji zostanie dobudowana jedna z zaplanowanych do realizacji kładek. Dwie pozostałe powstają od podstaw. Wykonawcy mają za zadanie przebudować wszystkie niezbędne instalacje, zamontować oświetlenie, odwodnienie i chodniki.

Prace powinny zostać zrealizowane do 31 sierpnia 2021 roku, choć wykonawcy deklarują, że kładki będą oddane do użytku dwa miesiące wcześniej. Łączny koszt budowy przepraw rowerowych to ponad 11 milionów złotych.

kl_lwow3

kl_lwow1

Źródło: BIP Miasta Rzeszowa, UM Rzeszowa

09-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)