REKLAMA

RZESZÓW. Budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkaniowego na finiszu (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jesienią zakończy się budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego dla osób z niepełnosprawnością. Koszt tej inwestycji to ponad 7,3 mln zł.

such5

Budynek COM znajduje się przy ul. Sucharskiego, na działce sąsiadującej z Domem Pomocy Społecznej. Inwestycja jest już zaawansowana. Gotowy jest budynek centrum, który ma 652 m kw. powierzchni użytkowej. Wykonano elewację, tynki wewnętrzne, malowanie, wylewki, zamontowana została stolarka zarówno wewnętrzna jak i zewnętrzna. Zakończyły się także prace przy instalacjach centralnego ogrzewania, wodnej, kanalizacyjnej, fotowoltaicznej. Zamontowana została klimatyzacja, we wnętrzu budynku położone już zostały płytki ścienne i posadzkowe oraz wykładzina, są już także urządzenia sanitarne.

such3

Obecnie trwają jeszcze prace przy instalacji elektrycznej oraz przy zagospodarowanie terenu, na którym powstaje m.in. ogród sensoryczny. Inwestycja będzie gotowa w tym roku. – Dzięki niej Rzeszów dołączy do grona samorządów, które poprawią jakość opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Nasz ośrodek będzie pierwszą placówka takiego typu w Rzeszowie, w której świadczone będą usługi zarówno w formie dziennej, jak i całodobowejpodkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Centrum przy ul. Sucharskiego obejmie wsparciem dorosłe osoby posiadające znaczny i umiarkowany stopień niepełnosprawności. Będzie świadczyło usługi w zakresie potrzeb zdrowotnych, pielęgnacyjnych, zapobiegania wtórnym powikłaniom, stymulowania i rozwijania sprawności ruchowej, kompetencji poznawczych oraz społecznych.

such2

Pobyt w COM umożliwi osobom niepełnosprawnym niezależne, samodzielne i godne funkcjonowanie oraz poprawi jakość życia. Usługi, które będą tam oferowane zapewnią uczestnikom bezpieczny pobyt i opiekę uzupełnioną w razie konieczności rehabilitacją ruchową, aktywizację sensoryczną a przede wszystkim dadzą możliwość wspólnego spędzania czasu, kontaktu z innymi, aktywności na świeżym powietrzu, integracji na terenie placówki oraz w miarę możliwości poza nią (np. udział w dogoterapii, alpakoterapii).

such4

Wykonawcą inwestycji jest wybrana w przetargu firma Texom. Powstanie COM zostało dofinansowane z funduszy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

źródło: UM Rzeszowa

zdjęcia: Adam Lampart / UM Rzeszowa

09-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)