REKLAMA

RZESZÓW. Rekrutacja medyków do szpitala tymczasowego! Apel wojewody

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zwróciła się z apelem do medyków, w związku z organizacją w Rzeszowie szpitala tymczasowego dla pacjentów z koronawirusem. Poszukiwani są lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni, którzy będą pracowali w placówce.

10_175

Foto: Szpital polowy w Warszawie / Krystian Maj, KPRM

W czwartek premier Mateusz Morawiecki odwiedził gotowy już szpital polowy na Stadionie Narodowym w Warszawie, który będzie przyjmował pacjentów z COVID-19. Podobne placówki będą uruchamiane w każdym województwie.

Na Podkarpaciu szpital tymczasowy dla chorych na koronawirusa powstaje w nowo wybudowanym skrzydle szpitala MSWiA w Rzeszowie, o czym już w środę informowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. W placówce tej znajdzie się 160 łóżek, w tym 40 łóżek intensywnej opieki medycznej.

W związku z organizacją szpitala tymczasowego w Rzeszowie, trwa rekrutacja kadry medycznej. Wszyscy chętni do pracy z pacjentami chorującymi na Covid-19, posiadający odpowiednie wykształcenie, są proszeni o kontakt Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim.

Z apelem do medyków zwróciła się wojewoda Ewa Leniart.

Poszukujemy lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych oraz innych osób, mogących zaangażować się do pracy przy zwalczana epidemii. W tym celu serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu z Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim – apeluje wojewoda.

 

Zgłoszeń można dokonywać telefonicznie:

532 519 768

oraz drogą mailową:

akrzyszton@rzeszow.uw.gov.pl

 

Źródło: PUW w Rzeszowie

30-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-brakuje-medykow-do-szpitala-tymczasowego-apel-wojewody-313-00r2kc