REKLAMA

RZESZÓW. Bracia pobili taksówkarza! Zostali aresztowani

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój na taksówkarzu. Początkiem marca zamówili oni kurs z dworca PKP na ulicę Kurpiowską. Zaatakowali kierowcę, pobili go i zażądali oddania pieniędzy. Gdy pokrzywdzony zaczął się wyrywać, uciekli, zabierając mu tablet, 100 złotych i kluczyki od samochodu. Okazało się, że podejrzani to bracia, mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

pexels-photo-1448598

Foto: pexels.com

Do zdarzenia doszło 3 marca br. Przed godziną 23:00 policjanci zostali zawiadomieni o rozboju, do którego doszło na ulicy Kurpiowskiej. Na miejscu okazało się, że pokrzywdzonym jest taksówkarz, którego zaatakowali pasażerowie, dwóch mężczyzn.

Jak ustalili funkcjonariusze, napastnicy zamówili kurs z dworca PKP na ulicę Kurpiowską. Po dojechaniu na miejsce, zaatakowali kierowcę. Jeden z nich przytrzymywał i dusił pokrzywdzonego, a drugi uderzał go po twarzy. Napastnicy zażądali od taksówkarza pieniędzy. Gdy pokrzywdzony zaczął się im wyrywać, uciekli z samochodu, kradnąc kluczyki, tablet i 100 złotych. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni stwierdzili, że obrażenia taksówkarza wymagają przewiezienia go do szpitala.

Ustaleniem sprawców oraz wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy i komisariatu na Nowym Mieście. Na podstawie zebranych informacji policjanci wytypowali podejrzewanych mężczyzn. Okazało się, że są to bracia w wieku 31 i 19 lat.

11 maja obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Jak ustalili policjanci, skradziony tablet rozbili podczas ucieczki, a kluczyki od samochodu wyrzucili. Mundurowi sprawdzili wskazane przez zatrzymanych miejsce i odnaleźli skradzione kluczyki.

Zebraniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. Przeprowadzone przez nich czynności procesowe, w tym eksperyment procesowy, potwierdziły ich ustalenia. Materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

Tydzień temu prowadzący śledztwo prokurator przesłuchał zatrzymanych i przedstawił im zarzut dokonanego wspólnie i w porozumieniu rozboju. Prokurator wystąpił również z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych aresztu tymczasowego. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował, że najbliższe trzy miesiące podejrzani spędzą w areszcie. Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Rzeszów

22-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-bracia-pobili-taksowkarza-zostali-aresztowani-2812-00r2kc