REKLAMA

RZESZÓW: Bolt wyprze taksówkarzy? – do wojewody trafiła petycja

RZESZÓW / Podkarpacie. Taksówkarze nie akceptują zasady działania nowej platformy przewozowej o nazwie Bolt. Uznają przewoźnika za nieuczciwą konkurencję, która funkcjonuje poza prawem. Kierowcy rzeszowskich taksówek napisali w tej sprawie petycję do wojewody podkarpackiego – Ewy Leniart, która ma trafić do premiera.

automobile-1845650_1280

Foto: Pixabay.com

Bolt pojawił się w Rzeszowie w marcu. To aplikacja, która pozwala zostać przewoźnikiem, a także umożliwia zamawianie kursów. Estoński start-up działa już w 30 krajach i jest równie popularny, jak Uber. Działa w nim już około czterystu rzeszowskich kierowców.

Legalność platformy Bolt poddają pod wątpliwość taksówkarze z Rzeszowa. Ich zdaniem jest to nieuczciwa konkurencja. Ludzie, którzy wykonują kursy za pośrednictwem aplikacji, nie posiadają kas fiskalnych, taksometrów i nie płacą podatków, czy ZUS-u. Kierowcy taksówek muszą zdobyć specjalne dokumetny, by móc wykonywać swój zawód. To wiąże się ze sporymi kosztami w przeciwieństwie do przewoźników aplikacji Bolt.

Rzeszowscy taksówkarze napisali w tej sprawie petycję do wojewody podkarpackiego Ewy Leniart. List ma trafić do premiera. – Przyzwolenie i tolerowanie przez organa państwowe działalności firm świadczących usługi przewozowe osób na terenie Rzeczypospolitej Polskiej bez wymaganych uprawnień określonych przepisami prawa obowiązującego w Polsce, w tym również przepisami Unii Europejskiej, jest zaprzeczeniem możliwości prawidłowego funkcjonowania i rozwoju polskich przedsiębiorców – piszą w petycji taksówkarze.

Aplikacja działa już w największych polskich miastach. W poniedziałek kierowcy taksówek zablokują ulice Warszawy w proteście przeciwko platformie Bolt oraz Uber.

04-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.