REKLAMA

Rzeszów będzie większy? Są pierwsze wyniki

RZESZÓW / PODKARPACIE. Są wyniki konsultacji społecznych w gminie Krasne. Zaskoczenia nie było.

Urzad Miasta RzeszowaW gminie Krasne przeprowadzone zostały konsultacje społeczne dotyczące przyłączenia całej gminy do Rzeszowa.

Uprawnionych go głosowania było ponad 8,4 tys. mieszkańców. W sumie oddano ok. 3,2 tys. kart ważnych z głosami ważnymi. Jak się przedstawiają wyniki?

Według protokołu sporządzonego przez komisję gminą, głosów za fuzją ze stolicą Podkarpacia było 1 214. Przeciw – prawie dwukrotnie więcej, bo 2 028. Od głosu wstrzymały się zaledwie 33 osoby.To oznacza, że mieszkańcy gminy nie są zainteresowani przyłączeniem do Rzeszowa.

Do 23 lutego trwają konsultacje w Rzeszowie, w których mieszkańcy wyrażą swoją zdanie zarówno w temacie przyłączenie do miasta gminy Krasne, jak i gminy Trzebownisko. Kolejnymi krokami są: złożenie wniosku dotyczącego zmian granic do wojewody, przekazanie przez niego wniosku do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, a później wydawana jest decyzja Rady Ministrów.

ZOBACZ protokół z głosowania.

16-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-bedzie-wiekszy