REKLAMA

Rzeszów będzie miał swoje oceanarium?

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ryby, ośmiornice, rekiny oraz rozmaite rośliny morskie już niedługo mogą poszerzyć ofertę atrakcji dostępnych w Rzeszowie. Firma Global, która chce wybudować oceanarium, prowadzi rozmowy z ratuszem.

3

foto: strona internetowa UM Wrocław

Global wybudował już między innymi oceanarium we Wrocławiu. Oprócz podwodnego świata ryb, nie brakuje tam również 100 gatunków innych zwierząt. Inwestycja kosztowała 220 milionów złotych.

Gdyby rzeszowski projekt wyglądał podobnie jak ten wrocławski, mieszkańcy oraz turyści mogliby podziwiać piaszczyste plaże Morza Czerwonego, środowisko Nilu, a nawet przyrodę wielkich jezior – Tanganiki i Malawi.

W rzeszowskim oceanarium mogłyby pojawić się dziesiątki gatunków ryb, płaszczki, żółwie, ośmiornice, meduzy, czy samogłowy. Z całą pewnością, byłaby to jedna z przykuwających uwagę atrakcja na Podkarpaciu.

Nie wiadomo jak na razie ile pieniędzy można przeznaczyć na budowę tego obiektu. Wyposażenie oceanarium zależałoby głównie od przeznaczonej kwoty.

Jedną z alternatywnych lokalizacji oceanarium jest ulica Spacerowa (osiedle Zalesie).

(az)

26-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-bedzie-mial-swoje-oceanarium