REKLAMA

RZESZÓW. Będzie deszczowo. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Dotyczy ono intensywnych opadów deszczu na terenie województwa podkarpackiego, w tym także w Rzeszowie.

deszcz

Foto: pixabay.com

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na terenie województwa podkarpackiego. Prognozowane jest wystąpienie opadów o natężeniu umiarkowanym, a lokalnie silnym.

Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia wyniesie miejscami od 30 milimetrów do 45 milimetrów. Opady deszczu przechodzić będą w opady deszczu ze śniegiem, a na obszarach powyżej 700 metrów nad poziomem morza w opady śniegu. Ostrzeżenie jest ważne od godziny 8:00 dnia 04.02.2020 do godziny 08:00 dnia 05.02.2020.

Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów szacuje się na 80 procent. Jak informuje Alina Jasek-Kamińska – dyżurny synoptyk IMGW-PIB, ostrzeżenie obejmuje powiaty: bieszczadzki, brzozowski, dębicki, jarosławski, jasielski, Krosno, krośnieński, leski, łańcucki, przemyski, Przemyśl, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, sanocki i strzyżowski.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

03-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-bedzie-deszczowo-imgw-wydal-ostrzezenie-pierwszego-stopnia-9486-00r2kc