REKLAMA

RZESZÓW. Będą nowe sygnalizacje i rozbudowa ul. Spacerowej

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowscy radni zdecydowali we wtorek, że w mieście powstaną dwie nowe sygnalizacje świetlne. Kolejną ważną inwestycją będzie rozbudowa ulicy Spacerowej.

pexels-photo-1769739

Foto: pexels.com / zdjęcie poglądowe

O budowę sygnalizacji świetlnych do prezydenta Rzeszowa i Miejskiego Zarządu Dróg wnioskowali mieszkańcy. Pierwsza z nich powstać ma na skrzyżowaniu alei Sikorskiego z ulicą Nowowiejską. Druga wybudowana ma zostać na ulicy Dębickiej, w rejonie Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Jana III Sobieskiego.

Podczas wtorkowej sesji rzeszowscy radni zaakceptowali wniosek Marka Bajdaka, pełniącego funkcję prezydenta Rzeszowa o zarezerwowanie w budżecie miasta pieniędzy na budowę świateł.

Na pierwsze z zadań w budżecie zostało zapisane 650 tysięcy złotych, na drugie 300 tysięcy złotych. Obydwie inwestycje mają być zrealizowane w tym roku.

 

Rozbudowa ulicy Spacerowej

Untitled design

Foto: ul Zelwerowicza / Urząd Miasta Rzeszowa

 

Na wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni przyjęli też uchwałę dotyczącą opracowania dokumentacji projektowej rozbudowy ulicy Spacerowej na Zalesiu. Zarezerwowali oni na ten cel w miejskim budżecie 200 tysięcy złotych.

Dokumentacja ma dotyczyć rozbudowy ulicy od budynku nr 24 w kierunku ulicy Zelwerowicza na długości około 650 metrów.

To jest odcinek drogi, na którym częściowo nie ma w ogóle asfaltu i ten asfalt zostanie tam  położony. Dzięki temu z ulicy Spacerowej będzie można dojechać bezpiecznie do ulicy Zelwerowicza. To rozłoży ruch samochodów w dwóch kierunkach i ułatwi poruszanie się po tej drodze. O takie rozwiązanie apelowali mieszkańcy – mówi pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

 

Zgodnie z planem, część ulicy Spacerowej zostanie poszerzona – tam, gdzie jest to możliwe, do 6 metrów, a tam gdzie nie ma takiej możliwości planowane jest poszerzenie do 5 metrów.

Dodatkowo w ramach inwestycji ma powstać również chodnik lub ścieżka pieszo-rowerowa. W planach jest także budowa oświetlenia, na którym zależy mieszkańcom ulicy Spacerowej.

To, jakie dokładnie rozwiązania na ulicy Spacerowej zostaną przyjęte, zostanie ustalone w trakcie procesu projektowania. Przygotowujemy już przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na to zadanie – zapewnia Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

25-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)