REKLAMA

RZESZÓW: Autosan dostarczy 60 autobusów miejskich CNG! Podpisano umowę

RZESZÓW / PODKARPACIE. Podczas piątkowych obchodów 10-lecia Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, władze miasta podpisały umowę z firmą Autosan Sp. z o.o. na zakup nowoczesnego, ekologicznego i przystosowanego dla osób niepełnosprawnych taboru autobusowego. Zakłada ona zakup 60 autobusów napędzanych sprężonym gazem ziemnym CNG.

IMG_9265

Foto: UM Rzeszowa

W maju bieżącego roku Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie ogłosił przetarg na dostawę miejskich autobusów. Zamówienie dotyczyło dostarczenia do Rzeszowa 40 sztuk nowoczesnych, ekologicznych autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym z opcją zwiększenia ich ilości o kolejne 20 sztuk. Na realizację zamówienia podstawowego zamawiający planował przeznaczyć 56 milionów złotych.

Do przetargu przystąpiły trzy firmy: Autosan sp. z o.o., Man Truck & Bus Polska sp. z o.o. oraz Solaris Bus & Coach S.A. W wyniku przeprowadzonego postępowania, wykonawcą, który spełnił warunki udziału w postępowaniu i jego oferta uzyskała największą liczbę punktów, jest Autosan sp. z o.o.

Dzięki zwiększeniu dofinansowania z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 (kwota dofinansowania wynosi 56 mln zł) Autosan dostarczy do Rzeszowa łącznie 60 nowoczesnych autobusów zasilanych CNG. Całkowita wartość zamówienia wynosi 81 milionów złotych. Pierwszy autobus przyjedzie do Rzeszowa w drugiej połowie 2020 roku – w ciągu 40 tygodni od podpisania umowy, kolejne siedem – cztery tygodnie później. Zakończenie dostaw planowane jest na pierwszy kwartał 2021 roku.

5aceffe422e803.93654071_1-dsc-1994_1

Foto: autosan.pl

Każdy z autobusów wyposażony będzie w system informacji pasażerskiej (tablice kierunkowe zewnętrzne i wewnętrzne, system informacji głosowej, bramki liczące, kamery). Dodatkowo w każdym pojeździe znajdować się będzie biletomat mobilny obsługujący transakcje realizowane zarówno przy pomocy bilonu jak i karty płatniczej. Liczba miejsc pasażerskich w pojeździe wynosi 94, z czego 27 to miejsca siedzące w tym 12 z dostępem bezpośrednio z niskiej podłogi, bez podestów.

Zakup autobusów możliwy jest dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 w ramach projektu pn.: „Integracja różnych form publicznego transportu zbiorowego w Rzeszowie”.

Źródło: UM Rzeszowa

29-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-autosan-dostarczy-60-autobusow-miejskich-cng-podpisano-umowe-2228-00r2kc