REKLAMA

RZESZÓW. Atak nożownika w Sylwestra! Podejrzany w areszcie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w noc sylwestrową. W mieszkaniu przy ulicy Bernardyńskiej, po wspólnej libacji jeden z jej uczestników został zaatakowany nożem. Kilka godzin po zdarzeniu podejrzany sam oddał się w ręce policjantów. Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania rozboju, a sąd aresztował go na 3 miesiące.

303-201946

Foto: Podkarpacka Policja

Rano 1 stycznia, policjanci zostali zawiadomieni, że z ulicy Bernardyńskiej pogotowie zabrało 59-letniego mężczyznę, który został raniony nożem. Na miejscu policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło w noc sylwestrową, w jednym z mieszkań, gdzie kilku mężczyzn piło alkohol. Po zakończeniu libacji, gdy jej uczestnicy spali, 59-latek został zaatakowany nożem przez jednego z mężczyzn, z którym wcześniej pił.

Napastnik chciał kontynuować imprezę i zażądał od pokrzywdzonego pieniędzy. Po ataku mężczyzna wyszedł z mieszkania. Kiedy pokrzywdzony zorientował się, że został ranny, wezwał pogotowie. W szpitalu okazało się, że ma kilka ran zadanych nożem, cztery z nich były poważne. Policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawcy. Ostatecznie podejrzany sam oddał się w ręce policjantów. Około godziny 13.30 zgłosił się do rewiru dzielnicowych przy placu Dworcowym twierdząc, że kogoś go pobił.

Mężczyzna odpowiadał rysopisowi napastnika jaki został przekazany przez pokrzywdzonego, został on zatrzymany. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Badanie wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu. Ustaleniem okoliczności sprawy i zebraniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Funkcjonariusze napotkali utrudnienia, ponieważ wszyscy uczestniczy zabawy sylwestrowej byli pijani i niewiele pamiętali.

Zebrany materiał dowodowy funkcjonariusze przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator wszczął w tej sprawie śledztwo, przesłuchał podejrzanego i przedstawił mu zarzut usiłowania rozboju. W piątek na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 28-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Źródło: KMP Rzeszów

08-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-atak-nozownika-w-sylwestra-podejrzany-w-areszcie-8017-00r2kc