REKLAMA

RZESZÓW. Aresztowano 19-latka, który ranił nożem współlokatorów!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zarzuty usiłowania zabójstwa usłyszał 19-letni obywatel Ukrainy Oleksandr S., który zaatakował i zranił nożem dwóch swoich kolegów, również obywateli Ukrainy. Pokrzywdzeni z poważnymi obrażeniami, zagrażającymi życiu trafili do szpitala. Po zdarzeniu podejrzany zbiegł z mieszkania, w którym doszło do ataku. W sobotę rano zgłosił się do komisariatu i został zatrzymany. Przesłuchany przez prokuratora przyznał się do winy. Decyzją sądu kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie.

303-216680

Foto: archiwum KMP Rzeszów

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 3:00 nad ranem w mieszkaniu przy ulicy Rejtana. Przed blokiem interweniujący policjanci zastali rannego 19-letniego mężczyznę, któremu pomocy udzielała załoga karetki pogotowia. W mieszkaniu, które wspólnie wynajmowali, mieli przebywać jeszcze dwaj jego koledzy. W środku policjanci znaleźli rannego 21-latka, natomiast trzeci mieszkający z pokrzywdzonymi mężczyzna, prawdopodobny sprawca, uciekł przez balkon.

Obydwaj pokrzywdzeni, obywatele Ukrainy, mieli obrażenia w postaci ran ciętych i kłutych. W stanie zagrażającym życiu zostali przewiezieni do szpitala. Na miejscu zdarzenia policjanci z udziałem technika kryminalistyki oraz prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Ustalili również świadków mogących mieć informacje o zdarzeniu. Jednocześnie funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie zbiegłego 19-latka.

Ostatecznie poszukiwany mężczyzna, w sobotę rano sam zgłosił się do komisariatu na Nowym Mieście i został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu. Po zatrzymaniu podejrzanego przesłuchał prokurator. 19-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Prokurator przedstawił mu dwa zarzuty usiłowania zabójstwa. Wystąpił również z wnioskiem do sądu o zastosowania wobec niego aresztu tymczasowego.

W poniedziałek (30 listopada br.) Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował, że najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi w areszcie tymczasowym.

Źródło: KMP Rzeszów

02-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-aresztowano-19-latka-ktory-ranil-nozem-wspollokatorow-8671-00r2kc